Jalgpallihalli asukoht tekitab viimsilaste hulgas jätkuvalt arutelu

Facebooki grupis Viimsilased tegi kasutaja Viimsi vald 19. märtsil postituse, milles raporteeritakse lähipäevil algavast võsapuhastusest jalgpallihallile planeeritud asukohas.

Postitus on kogunud käesoleva ülevaate avaldamise hetkeks üle saja reaktsiooni ning ligi paarkümmend kommentaari, millest toome ära iseloomulikumad.

Kasutaja Maria: Armas Viimsi vallavalitsus – küsimus ei ole selles, kas on väärtuslikke puuliike. Vaid selles, et teil ei ole taas dokumendid korrektsed. Olete hakanud toimetama ennem kui selgus on kõikides dokumentides. Olete teinud teile sobilikke muudatusi dokumendides tagantjärgi, dokumendid ei ole korrektsed. Kiirustate. Teie käitumine ei erine Tammelaane arendust juhtinud isikute käitumisest. Palun ärge tehke nii nagu nemad. Te kogute arvamusi Viimsi inimestelt, aga tegelikult ei hooli te nendest arvamustest. Inimesed, kelle lapsed mängivad jalgpalli loomulikult soovivad jalgpallihalli, aga nad ei ole kahjuks süvenenud, et nad ei mahu oma lapsi autodega tuues parkima, ega ei saa isegi autoga hallile lähedale, sest tänavad ei lase seal liiklust sellises mahus läbi. Teie planeeritav liikluskorraldus on kiviaegne. Valed, et hallis ei hakka toimuma turniire, ei vasta tõele. Naabrite ja lähedal elavate inimeste sõnu on teie poolt avalikes artiklites moonutatud või ei ole üldse välja toodud. Te kasutate ära seda, et Viimsi elanikel ei ole aega, oskust ega võimalust igasse ebakorrektsesse detailplaneeringusse süveneda. Te võite ju jalgpallihalli läbi valetamise, vassimise, keerutamise ellu viia kuid see ei tee sellest toimivat ja läbimõeldud spordirajatist.

Kasutaja Ruth Emilla: Väljastatud ehitusluba ei vasta Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi heakskiidule. 21.12.2023 saadetud kirjas on märgitud, et detailplaneeringuga ei kavandata halli, mis võimaldaks publikuga ürituste korraldamist, sh tribüünide rajamist. Ehitusprojekti tuleohutuse osas on lubatud korraga hallis viibida 500 inimesel s.h. siserõdul 320 inimest. Augustikuus toimunud avalikul arutelul lubati, et hallis viibib päeva jooksul 500 inimest. See on päris suur erinevus.

Peamine murekoht, mis puudutab aga iga viimsilast, on liiklus. Juba praegu on Viimsi ringteede olukord probleemaatiline. Lisaks on halli juurde planeeritud vaid 40 parkimiskohta, mis sunnib halli külastajaid otsima alternatiivseid kohti haljasalal, kõnniteel jne.

Muidugi võiks Viimsis olla olemas jalgpallhall, kuid seda on vaja teha läbimõeldult ja seaduslikult.

Kasutaja Kaur: Kahjuks valedega propaganda valitsemine reffarite tagatoa teerullistiilis ruulib ka viimsilaste üle. Kuidas küll äratada inimesed?

Kasutaja Gert: Hall tuleb hoobilt valmis teha, jalkapoisid ja tüdrukud ammu ootavad, et õuest katuse alla saada. Mingites paberites sobramist ja põõsastest tuhnimist tehke pärast.

Kasutaja Toivo: Lõpuks hakkas asi liikuma, kuid see 40 parkingu kohta on küll jama, halli kui seesuguse üle on küll hea meel

Tunnuspilt: kuvatõmmis Viimsilaste Facebooki grupis tehtud postitusest.

Loe samal teemal:

AS Gasell esitas vaide jalgpallihalli ehitusloa väljastamisele”  

Planeerimisekspert soovib selgitusi jalgpallihalli detailplaneeringu menetluses toimunud vassimiste kohta”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: