Jan Trei ja Märt Vooglaid ei talu väljendit „VANA K-O-R-R-U*“

Viimsi Uudiste toimetus sai 17. septembril nõudekirja advokaat Robert Sarvelt, kes pöördus oma klientide Jan Trei ja Märt Vooglaidi nimel.

Sarv kirjutab, et tema kliendid soovivad loost „VANA K-O-R-R-U*: Vooglaid, Trei ja Jõgimaa“ viivitamatult eemaldamist ükskõik missugused viited ja seosed sõna „korru“ ning tema klientide vahel.

„Kuivõrd järjest enam inimesi loeb vaid pealkirju, jätab juba pealkiri selgelt eksitava mulje – justkui oleks kliendid seotud „korruga“ ehk rahvakeeli „korruptsiooniga“,“ kirjutab Sarv oma nõudekirjas.

Viidatud Viimsi Uudiste lugu põhineb pea täies ulatuses Eesti Päevalehes ilmunud intervjuule „Märt Vooglaid: Viimsi vallas on esindatud kõik korruptsiooni liigid“ (19.09.12). Selles intervjuus püüab Märt Voogalid jätta (eksitavat?) muljet, et Jan Trei oli seotud korruptsiooniga.

Viimsi Uudiste toimetusele jääb sügavalt arusaamatuks, miks Märt Vooglaid ja Jan Trei selle asemel, et nüüd nii omavahel kui avalikkusele selgitada, mis siis ikkagi toimus omal ajal Viimsi Halduse, Esmar Ehituse ja Balti Auto vahel, soovivad hoopiski ühiselt Viimsi Uudiseid tsenseerida. Viimsi Uudiste toimetus ei allu sellistele poliitiliselt motiveeritud katsetele survestada sõltumatut kogukonnaportaali.

Juhul, kui Märt Vooglaid ja Jan Trei soovivad selgitada, mis siis ikkagi toimus Eesti Päevalehes viidatud juhtumis, on Viimsi Uudised valmis avaldama nende selgitused kuni 3000 tähemärgi ulatuses muutmatul kujul.

Varasemalt on Märt Vooglaid proovinud Robert Sarve abil tulemusteta saada teada andmeid nende 101 viimsilase kohta, kes möödunud aasta lõpus toimunud anonüümsel veebihääletusel valisid ta tiitli „Viimsi Pidur 2020“ saajaks. Toimetus keeldus neid andmeid jagamast ning Vooglaidi ja Sarve vastav taotlus jäeti rahuldamata kahes kohtuastmes. Vooglaid ja Sarv pöördusid pärst kohtvaidluse kaotust samal teemal Andmekaitse Inspektsioon, kes samuti ei leidnud läbiviidud menetluse tulemusena selles küsitluses midagi seadusvastast.

 *K-O-R-R-U = Kuidas On Ruutmeetrid Rikkuseks Utsitatud 

Tunnusfoto: kuvatõmmis Eesti Päevalehe veebist.

Loe samal teemal:

„VANA K-O-R-R-U*: Vooglaid, Trei ja Jõgimaa“

“VANA K-O-R-R-U*: „Ämmad-äiad, oi-oi-oi ehk maaäri Viimsi moodi””

Viimsi Uudised

Jaga: