JUHTKIRI: Viimsi vallajuhte tabab jõulude eel võimas rahasadu

Viimsi vallavõim on 12. detsembri volikogu istungiks ette valmistanud rea eelnõusid, millega nii ametist lahkuv kui ametisse jäävad vallavalitsuse liikmed saavad märkimisväärseid summasid hüvitisteks ja preemiateks.

 

Esmalt tehakse ettepanek ametist vabastatavale senisele abivallavanem Marju Aolaidile (Isamaa) maksta „haridusvaldkonna pühendunud juhtimise eest” 2 kuu töötasu ehk 9898 eurot. Mäletatavasti tegeles Marju Aolaid tänavu esimesel poolaastal aktiivselt Randvere kooli toonase direktori kaitsmisega lastevanemate kriitikalaine eest. Selles tegevuses ei põlanud nüüd ametist vabastatav abivallavanem ära ka koosoleku protokollide hilisemat muutmist ning avalikkusele valetamist.

Kui eelmistel aastatel on jõulueelseid tulemustasusid makstud reeglina vallavalitsuse teenistujatele (ka tänavu on see plaanis, summad täpsustab toimetus hiljem), siis tänavu minnakse ka kõrgepalgaliste vallavalitsuse liikmete premeerimise teed.

Vallavanem Illar Lemettit (Reformierakond) ootab ees 1,5 kuupalga suurune preemia ehk 8734 eurot. Eelnõus on kirjas, et “on oluline rõhutada head eelarvepoliitikat ning valla väga head finantsseisu”. Teadupärast kavandab Lemetti juhtitav vallavalitsus järgmisel aastal suurendada valla võlakoormust 68,1 protsendini.

Abivallavanem Ala Mik (Reformierakond) on nomineeritud 1,5 kuupalga suurusele ehk 7423-eurosele preemiale. Tema puhul toob eelnõu esile, et “töös on vallale mitmed olulised projektid ja planeeringud”. Tõepoolest on abivallavanem nüüd juba aastajagu hoidnud “töös” Riigikohtu otsusest tulenevat Tammelaane DP menetluse lõpetamist. Ning selles tegevuses pole ta ära põlanud ka näiteks manipulatiivse veebiküsitluse korraldamist.

Abivallavanemaid Katrin Markiid ja Nikolai Bentsleri (Eesti 200) ootab kumbagi ees 1 kuu palga ehk 4949-eurone preemia. Põhjenduseks on eelnõus toodud, et nad on oma tööülesannete täitmisel olnud edukad.

Viimsi Uudistel jääb selgusetuks, kes on Nelgi teel olnud need persoonid, kes antud ettepanekud koos rahalise kattega läbi töötasid ja on nüüd volikogule kinnitamiseks esitanud. Eelnõu koostajaks on märgitud vallavolikogu kantselei ja sellele on alla kirjutanud Atso Matsalu (Eesti 200).

Vahest selline ongi hr. Matsalu viis vallast „elevant“ välja ajada?!

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Kui palju makstakse tänavuste jõulude eel vallavalitsuse töötajatele tulemustasusid?” 

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: