Kaasava eelarve ideede esitamise aeg ja keskkond on muudetud

Viimsi vallavalitsuse veebis on avaldatud info, kuidas toimub tänavune kaasava eelarve ideede esitamine.

Esiteks on muudetud ideede esitamise aega ning selleks on nüüd aprillikuu. Seega tuleb oma ideed esitada hiljemalt 30. aprilliks.

Teiseks on muudetud kaasava eelarve ideede esitamise keskkonda. Senise VOLISe asemel on selleks keskkonnaks nüüd Citizen OS.

Vallavalitsuse arendusosakonna juhataja Ivar Hendla põhjendab valla veebis keskkonna vahetamist järgmiselt: “Tänavu võtame kasutusele meie jaoks uudse platvormi Citizen OS, et muuta ideede kogumist koosloomelisemaks. Meie kogemuse põhjal on ideede esitajad reeglina avatud headele ettepanekutele, et sünergias sünniks veelgi parem tulemus. Täiendused teiste esitatud ideede parandamiseks lisavad pakutavale ideele detaile, mis muidu võivad tähelepanuta jääda. Ühtlasi aitavad need liita sarnaseid ideid, mis erinevad pisut planeeritava asukoha või muu väikse detaili poolest ja mida saab kohe ühendada. Arutelu käigus võib kindlasti küsida ka kriitilisi küsimusi, kuid seejuures tuleb jääda viisakaks ja teisi austavaks.”

Idee esitamiseks tuleb keskkonda sisse logida ning liituda seal oleva grupiga “Viimsi kaasava eelarve 2024 ideekorje”.

Esitatud ja vallavalitsuse komisjoni poolt heaks kiidetud ideed pannakse hääletusele VOLIS keskkonnas eeloleval sügisel.

4. aprilli seisuga oli Citizen OSis grupiga “Viimsi kaasava eelarve 2024 ideekorje” liitujaid 9 (enamus neist anonüümselt) ning esitatud ei oldud veel mitte ühtegi ideed.

Tunnuspilt: kollaaž Viimsi kaasava eelarve hääletusele varasemalt esitatud ideedest.

Loe samal teemal:

Kogukondade Viimsi survel tõstetakse Viimsi kaasava eelarve mahtu 110 tuhande euroni”

Kogukondade Viimsi esitas uuesti eelnõu tõsta kaasava eelarve mahtu 100 000 euroni”

 Viimsi kaasav eelarve aastatel 2020 – 2023

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: