Kas Viimsi vallavalitsuse liikmed loobuvad palgatõusust ning esindustasudest?

Tänavu 1. aprillist rakendub uus kõrgemate riigiametnike palkade indekseerimine, millega on seotud ka Viimsi vallavalitsuse juhtide palgad ning esindustasud.

Nii president Kersti Kaljulaid, peaminister Jüri Ratas kui mitmed Riigikogu liikmed on avalikult teatanud, et annetavad tänasel drastilisel majanduslanguse ajal eelmise aasta majandustulemusele baseeruvast automaatsest palgatõusust saadava lisaraha heategevuseks.

Viimsi vallajuhid pole sellele teemal seni mitte ühtki sõnumit väljastanud. Eile saatis vallavanem Illar Lemetti Viimsi ettevõtjatele e-kirja, kus ta muuhulgas väitis:

„Vallavalitsus ise käitub laekunud maksurahaga väga kokkuhoidlikult. Oleme solidaarsed teiste sektoritega ja hoiame kokku nii palgafondi, kui majandamiskulude arvelt. Ka investeeringute nimekirja vaatame üle, aga mitte eesmärgiga uusi investeeringuid igal juhul mitte teha vaid kaalume, mis on meile jõukohane.“

Täna saatis Viimsi volikogu liige Ivo Rull kõikidele vallavalitsuse liikmetele teabenõuded nende 1. aprillist tõusva palga suuruse väljaselgitamiseks. Ühtlasi sisaldasid teabenõuded ka küsimust, kas vallavalitsuse liikmed, kes on saanud senini esindustasu, kavatsevad sellest nüüd loobuda.

Viimsi Uudised hoiab lugejaid teema arengutega kursis.

Loe samal teemal:

„Annika Vaikla kerkis 4587-eurose kuupalgaga enim teenivaks Viimsi vallavalitsuse ametnikuks“

Viimsi Uudised

Jaga: