Koalitsioonilepe sai allkirjad, vallavanemana jätkab Lemetti ja volikogu esimeheks saab Hussar

Täna allkirjastasid Reformierakond, Eesti 200, Vali Viimsi ja Isamaa ühise kaolitsioonileppe.

Koalitsioonilepingu kohaselt jätkab vallavanemana Illar Lemetti (Reformierakond) ning volikogu esimeheks saab Lauri Hussar (Eesti 200).

Koalitsioonileppe allkirjastamisel ei osalenud Isamaa erakonnast volikokku valitud Mari-Ann Kelam.

Uue koalitsioonilepingu tekstiga saab tutvuda SIIN.

Tänavu oktoobris toimunud valimistel võitis Reformierakond, kes sai Viimsi volikogus 6 kohta (Siim Kallas, Illar Lemetti, Aivar Sõerd, Alar Mik, Jaanus Koni, Siiri Visnapuu). Võrreldes 2017. aastal toimunud valimistega kaotas Reformierakond 3 kohta.

Valimistel vastavalt kolmanda ja neljanda positsiooni saavutanud Eesti 200 (3 kohta – Lauri Hussar, Stig Rästa, Atso Matsalu) ja Vali Viimsi (2 kohta – Pille Petersoo, Antoon van Rens) vastandusid valimistel eel nii oma programmides kui retoorikas teravalt Reformierakonnale.

Isamaa erakond (Jan Trei, Mari-Ann Kelam) kaotas võrreldes 2017. aasta valimistega ühe koha. Selge pole hetkel seegi, kas mõlemad Isamaa erakonnast volikokku valitud saadikud toetavad koalitsiooni või mitte.

Opositsiooni jäävad valimistel teise positsiooni võitnud Kogukondade Viimsi, kes sai võrreldes 2017. aasta valimistega ühe koha juurde ja on nüüd esindatud volikogus kolme liikmega (Ivo Rull, Ants Erm, Tanel Ojang). Opositsioonis on ka Keskerkonad 3 kohaga (Ilja Ban, Annika Vaikla, Raimo Tann) ning EKRE 2 kohaga (Kristel Menning, Meelis Saluneem).

Tunnusfoto: valimiste eel peetud debatis esitasid Lauri Hussar ja Illar Lemetti vastastikku teravaid süüdistusi (kuvatõmmis ELP/Delfi veebist).

Viimsi Uudised

Jaga: