Kogukondade Viimsi soovib vallavanemalt konkreetseid vastuseid Püünsi surfiala kohta

Viimsi vallavolikogu  12.detsembri istungil esitasid Kogukondade Viimsi esindajad Ants Erm, Tanel Ojang ja Ivo Rull arupärimise Püünsi surfiala teemal vallavanem Illar Lemettile (Reformierakond).

 

Toome järgnevalt arupärimise ära täismahus:

“Püünsi Külaselts saatis 7. novembril 2023 märgukirja Viimsi vallavanemale ja volikogu esimehele. Märgukirjas väljendatakse vastuseisu surfikogukonna pöördumisele laiendada surfarite tegevusala Pandju poolsaare juures asuva Püünsi rannapromenaadi piirkonnas.

Püünsi Külaselts viitab märgukirjas, et juba on teisaldatud lindude häirimise eest hoiatavad sildid Püünsi lahest. Külaselts viitab märgukirjas, et surfikogukond soovib Püünsi ranna-alale surfaritele vajalike ehitiste paigaldamist, kivide teisaldamist merest, parkimisala laiendamist riigimaantee äärde ning ranna-alade tasandamist ja hööveldamist.

Püünsi Külaselts küsib Viimsi vallavanemalt, miks on Viimsi vallavalitsus asunud toetama Viimsi vallaga mitte seotud huvigruppide eesmärke ja taotlusi eelistades nende seisukohti valla enda elanike omadele?

Püünsi Külaselts avaldab arvamust, et kuna kohaliku omavalitsuse ülesanne on kohaliku elu korraldamine vastavalt oma kogukonna vajadustele, siis Viimsi vallavalitsusel on prioriteedid paigast ära.

Eelnevast lähtuvalt soovime Teilt vastuseid järgmistele küsimustele:

  1. Kas Viimsi vallavalitsusel on plaanis lubada surfikogukonnal ehitiste püstitamist Püünsi ranna-alal?
  2. Kas Viimsi vallavalitsusel on plaanis lubada teisalda kive Püünsi ranna-alalt ja lahest ning lubada ranna-alade tasandamist ja hööveldamist?
  3. Kas Viimsi vallavalitsusel on plaanis laiendada parkimisala Pandju poolsaare lähistel?

Vastuseid arupärimisele soovime nii kirjalikult kui suuliselt.

NB! Arupärimine on esitatud Viimsi vallavanem Illar Lemettile ning soovime vastuseid härra vallavanemalt.”

Illar Lemetti on paljudele arupärimistele vastates olnud äärmiselt ebakonkreetne ning viimasel ajal on ta vastamist delegeerinud abivallavanematele.

Tunnuspilt: surfarid Pandju lähistel (Ruslan Dontsov).

Loe samal teemal:

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: