Kogukondade Viimsi survel siiski eraldati raha kaasavaks eelarveks ja korrakaitse tugevdamiseks

16. juuni volikogu istungil toimus Viimsi valla 2020. aasta II lisaeelarve lugemine.

Algselt oli Viimsi vallavalitsus valmistanud ette lisaeelarve projekti, mille kohaselt oleks muude kärbete hulgas 50 tuhandest eurost ilma jäetud kaasav eelarve. Samuti oleks kärbitud politsei- ja valveteenistuse majanduskulusid 7000 euro võrra.

Valimisliidu Kogukondade Viimsi esindajad Ants Erm ja Ivo Rull tegid vahetult enne volikogu istungit ettepaneku siiski jätta lisaeelarvesse alles 50 tuhat eurot kaasava eelarve jaoks, suurendades sama summa võrra tulumaksu laekumist.

Selgituseks märkisid Erm ja Rull, et kaasav eelarve oli Viimsi volikogu poolt selge lubadus viimsilastele anda neile võimalus ka otse otsustada. Selles sõnumist loobumine ei teeks au ei volikogule ega vallavalitsusele.

Samuti tegid Kogukondade Viimsi esindajad ettepaneku jätta lisaeelarvesse alles politsei- ja valveteenistuse majanduskulud 7000 eurot. Ka siin nähti võimalust sama summa võrra suurendada tulumaksu laekumist.

Selgituseks märkisid saadikud, et viimsilaste üks kasvav mure on  turvalisus ning sisejulgeolek ning pole mingit põhjust kogukondade turvatunnet veelgi vähendada.

Viimsi volikogu toetas Kogukondade Viimsi antud ettepanekuid üksmeelselt. Vaid Reformierakonna saadik Siim Kallas sai volikogu esimees Taavi Kotka lahkel loal sõna juba järgmise päevakorrapunkti arutelul ning väljendas arvamust, et niimoodi need asjad eelarve arutelul ikka käima ei peaks.

Loe samal teemal:

„Iseenda kulude kärpimise asemel loobub võimuliit kaasavast eelarvest“

Viimsi Uudised

Jaga: