Komposti kinnistu uus omanik likvideerib eelmise omaniku jäätmeid

Vastuseks volikogu liikmete Ants Ermi ja Ivo Rulli arupärimisele teatas vallavanem Illar Lemetti täna, et hetkel tegeleb kinnistu uus omanik eelmise omaniku ladustatud jäätmete likvideerimisega.

14. aprilli volikogu istungil andisid valimisliidu Kogukondade Viimsi esindajad Ants Erm ja Ivo Rull üle järgmise arupärimise:

10. aprilli Viimsi Uudistes ilmus lugu „GALERII: Rohuneeme terviseraja kõrvale on tekkinud prügila“. Selle loo mitmetel fotodel on näha endise N. Liidu raketibaasi territooriumile, mis praegu on eraomandis, tekkinud prügimägesid.

Soovime eelnevast lähtuvalt Teie vastuseid järgmistele küsimustele:

  1. Kes ja millal andis loa sellel kinnistul prügi ladustamiseks?
  2. Milline ettevõte omab hetkel antud kinnistut ja milline ettevõte seal praegu jäätmetega opereerib?
  3. Kas Viimsi vallavalitsus kavatseb midagi teha antud piirkonnas prügi ladustamise lõpetamiseks ja keskkonnareostuse likvideerimiseks?

Täna andis vallavanem Illar Lemetti arupärimisele vastuse:

  1. Komposti kinnistule (89001:003:6430) ei ole väljastatud jäätmekäitluseks lube.
  2. Komposti kinnistu omanik on AVTootmine OÜ (registrikood 14824756). Kinnistul ei ladustata prügi, vaid omanik likvideerib seal juba aastaid olnud ja eelmise omaniku poolt toodud jäätmeid, sellest ka mõningane segadus kinnistul.
  3. Eelmisele kinnistu omanikule BTRK OÜ tehti ettekirjutus jäätmete likvideerimiseks. Ettekirjutus täideti osaliselt ja ära viidi nähtavad jäätmed. Suur osa jäätmetest on kaetud pinnasega ning kinnistu uus omanik tegeleb järelevalveosakonna kontrolli all nende lahtikaevamise ja utiliseerimisega.

Loe sama teemal:

„GALERII: Rohuneeme terviseraja kõrvale on tekkinud prügila“

Viimsi Uudised

Jaga: