Koroonajuhtumite statistika nüüd avalik vaid maakondade lõikes

Viimsi Uudiste poole pöördus murelik viimsilane, kes soovis täpsemat teavet COVID-19 leviku olukorrast Viimsis.

Toimetus pöördus täpsustava küsimusega Viimsi vallavalitsuse peaspetsialist Moonika Orase poole, kelle tööülesannete hulka kuulub kriisiga seotud vallavalitsuse info jagamine. Viimane number, mida abivallavanem Annika Vaikla Viimsilaste Facebookis märtsi keskel viimsilastest nakatanute arvu kohta jagas, oli 7.

Moonika Orase selgitus täna oli järgmine:

„Viimsi Vallavalitsus igapäevaselt nakatunute arvu kohta ülevaadet ei saa. Koroonapositiivse diagnoosiga inimesed on terviseameti, perearstide ja politsei jälgimise all. Usaldame eelpool toodud organisatsioonide pädevust nende küsimustega tegelemisel. Viimsi vallavalitsusel on täielik valmisolek olemas toimetada toidukaupu ja ravimeid haiguse tõttu karantiini määratud inimestele. Vajaduse tekkimisel edastab politsei vallavalitsusele info abivajaduse kohta. Hetkel ühtegi sellesisulist pöördumist tehtud ei ole.“

Terviseameti kodulehel avaldatud andmete kohaselt on hetkel Eestis COVID-19 positiivseid teste tehtud 1535 ning viimasel ööpäeval kasvas nakatanute arv 7 võrra. Harjumaal on seni olnud 8,8 nakatumisjuhtumit 10 tuhande elaniku kohta, millega ollakse Saaremaa (157,1), Võrumaa (22,6) ning Hiiu- ja Pärnumaa (10,7) järel viiendal positsioonil.

Foto: kuvatõmmis Terviseameti veebist.

Loe samal teemal:

„Hetkeseisuga on Viimsis 6 koroonaviirusesse nakatanut“

Viimsi Uudised

Jaga: