Märt Vooglaidi visa püsimine volikogu asendusliikme staatuses

2017. aasta sügisestel kohalike omavalitsuse valimistel sai Märt Vooglaid 94 häält, millega ta otse volikokku valituks ei osutunud.

Seoses Siim Kallase asumisega vallavanema ametisse sai Vooglaidist volikogu asendusliige 7. novembril 2017.

Kui Siim Kallast otsustas lahkuda Viimsi vallavanema ametist ja ühtlasi naases Viimsi volikokku 7. veebruaril 2019, oleks pidanud Vooglaid oma asendusliikme koha kaotama. Tegelikult on ta aga volikogus asendusliikme kohal visalt püsinud tänaseni. Kuidas on see võimalik?

Reformierakonna nimekirjas volikokku valitud erinevad inimesed on kas loobunud mandaadist või peatanud erinevatel aegadel oma volikogu liikme kohustused nõnda, et Vooglaid on pidevalt säilitanud asendusliikme staatuse.

31. jaanuaril 2019 peatati isikliku avalduse alusel kuni 27. septembrini 2019 Reformierakonna nimekirjas volikokku valitud Taivo Luige volitused. Tema asendusliikmeks määrati Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Valdo Randpere. Aga juba 11. veebruaril 2019 peatas Valdo Randpere oma volikogu liikme volitused, olles samal koosolekul eelnevalt määratud juba kolmeks kuuks oma volituste peatamise avalduse esitanud Valdur Kahro asendjaks. Samal koosolekul kinnitas Viimsi valimiskomisjon Valdo Randpere asendajaks Kristiina Kägu.

Edasi muutub skeem veelgi kummalisemaks. 12. veebruaril 2019 naaseb volikokku abivallavanema kohalt taandunud Reformierakonna valimisnimekirja liige Janek Murakas.

12. veebruari 2019 volikogu istungil osaleb hilinemisega ka Kristiina Kägu, kellele jääb see ainsaks volikogu praeguse koosseisu istungist osavõtmiseks.

14. mail 2019 taastab valimiskomisjon Valdur Kahro volitused volikogu liikmena ning sellega ühtlasi lõppevad asendusliikme Vladas Radvilavičiuse vallavolikogu liikme volitused.

28. septembrist 2019 peatatakse isikliku avalduse alusel Kristjan Jõekalda volikogu liikme volitused ning samal päeval taastuvad Taivo Luige volikogu liikme volitused. 2. jaanuaril 2020 pikendati isikliku avalduse alusel Jõekalda volituste peatamine kuni 5. aprillini 2020.

Viimsi Uudised möönab, et kõik Reformierakonna  nimekirjas volikokku valitud ning neid asendavate inimeste volikokku sisse ja välja liikumised on olnud JOKK. Aga kas tõesti on toimunud kogu see skeemitamine selle nimel, et üks asendusliige saaks püsida liikumatult oma kohal?

Viimsi Uudised

Jaga: