Pirita tee liikluskoormus kasvab. Kas Viimsi vald paneb käima ekspressbussid?

Ajakirjanik Uwe Gnadenteich on avaldanud Postimehes loo „Uuring: Pirita tee ummikute vastu aitab liikuvausmustri muutumine“.

Artiklis tuuakse välja Tallinna linna poolt tänavu kevadel tellitud ja Stratumi poolt läbiviidud liikuvusuuringu tulemused.

Uuringutulemusi kommenteerides toob Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat välja, et praegu on õhtusel tipptunnil Viimsi valla osakaal kesklinnast Pirita poole suunduvas liiklusvoos ligikaudu 2/3.

Kui praegu sõidab Pirital kesklinna poole hommikusel tipptunnil keskmiselt 1965 sõiduautot, siis viie aasta pärast võib see uuringu prognooside kohaselt ulatuda ligi 2500 sõidukini.

Õhtusel tipptunnil liigub täna kesklinnast Pirita suunas ligi 1700 autot ning viie aasta pärast ennustatakse vastavaks arvuks veidi üle 2000.

Tõnis Liinat märgib, et lähitulevikus Viimsisse trammiliini ei rajata ning Pirita tee liikluskoormuse hajutamine hakkab sõltuma elanike liikumismustritest.

Juba 2017. aastas soovitas Hendrikson & Ko liikuvusuuring Viimsi vallal panna Tallinna vahel käima ekspressbussid.

Viimsi vald pole seda analüüsi rakendanud. Mitmed vallajuhid on varasemalt eneseõigustuseks öelnud, et ekspressbussidel puudub Pirita teel vajalik liikumisruum.

Nüüd kinnitab Tõnis Liinat, et „lähiajal läheb bussisõit kesklinnast Pirita suunal tänu uuele rajatavale ühissõidukirajale kiiremaks“.

Kas seejärel Viimsi vallavalitsus paneb lõpuks käima ekspressbussid?

Postimehe artiklit saab täismahus lugeda SIIT.

Tunnusfoto: kuvatõmmis Postimehe veebist.

Loe samal teemal:

„Loe mida soovitab ekspert ummikute vähendamiseks“

Viimsi Uudised

Jaga: