REPLIIK: 11 kuud tagasi tühistas Riigikohus Tammelaane DP kehtestamise, aga vallavõim venitab jätkuvalt kohtuotsuse täitmisega

11 kuud tagasi, 15.detsembril 2022 tegi Riigikohus otsuse tühistada Viimsi vallavolikogus 2020. aasta 28. aprillil tehtud Tammelaane DP kehtestamise otsus.

Esmalt Viimsi kogukondi läbinud kergendus ja rõõm on möödunud 11 kuu jooksul asendunud pehmelt öeldes nõutusega.

Tammelaane DP menetlust pole kohalik vallavõim seni suutnud oma otsusega lõpetada ning on hakanud hoopiski etendama nö „kogukonna kaasamist“, et tekitada mingisugune pinnas „pidamaks maaomanikuga läbirääkimisi“.

No tule taevas appi!

Viimsi vallavõimul tuleb hakata Riigikohtu otsust täitma, mitte selle täitmise üle maaomanikuga läbirääkimisi pidama.

Illar Lemetti (Reformierakond) ei osanud 14. novembri volikogus vastata küsimusele, kas temale kuulub omavalitsusjuhtide seas mitteametlik rekord Riigikohtu otsuse rakendamisega venitamises.

Alar Mik (Reformierakond) aga esitles samal istungil korralduslikult üdini ebausaldusväärse ning sisult manipuleeriva küsitluse tulemusi. Selle veebiküsitluse, mille ankeedi võis täita igaüks kus iganes ja nii mitu korda nagu soovis, eesmärgiks olevat olnud kogukonna kaasamine planeeringuga edasimineku protsessi. Paraku pidi ka Mik ise kuvama ekraanile info, mis näitas antud veebiküsitluse massiivset manipuleerimist. Samas püüti väita, et mingi osas antud küsitlusest on siiski nö parketikõlbulik.

Märt Puusti ja Andres Jaanuse (Kogukondade Viimsi) eestvedamisel koguti tänavu augusti-septembris valdavalt Tammneeme ja Randvere külaelanikelt 210 selgesti identifitseeritavat allkirja Tammelaane DP menetuse lõpetamise toetuseks. Millegipärast aga kvalifitseeris reformierakondlasest abivallavanem need oma esitluses hoopiski kaitseala loomise ettepaneku toetusallkirjadeks.

11 kuu jooksul pole tänane vallavõim, mis paljuski kattub eelmise ehk Märt Vooglaidi (Reformerakond) orkestreeritud vallavõimuga, Tammelaane suhtes Riigikohtus tehtud otsust rakendama asunud.

Jätkuvalt pole ükski mets Viimsis kaitstud, kui siinse vallavõimu niiditõmbajad koos istuvad. Volikogus on neil olemas vajalik hulk kuulekaid käetõstjaid, kes mis iganes eelnõu otsuseks vormistavad.

Tunnuspilt: Tammelaane (endise nimega Norringi) mets enne arendustegevuste käivitamist poolelioleva kohtuprotsessi ajal (autor Märt Puust).

Loe samal teemal:

KOGUKONNA VÕIT! Riigikohus tühistas Viimsi volikogu otsuse Tammelaane DP kehtestamiseks”

ANDRES JAANUS ja MÄRT PUUST: Tammelaanega on vaid kaks alternatiivi”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: