REPLIIK: aia püstitamine Tammelaanes käis kähku, teisaldamist niipea ei tule

Pärast Riigikohtu otsusega Tammelaane detailplaneeringu tühistamist on kolme kuu jooksul toimunud seal vaid üks silmaga nähtav muutus – vald on arendusalale rajatud Tammeõie teel asuvatest tänavalaternatest valgustuse välja lülitanud.

Toimunud on kirjavahetus vallavalitsuse ning arendaja vahel, mille tulemusel lükkas viimane tagasi palve aed vabatahtlikult teisaldada.

Veebruari keskel võttis vallavalitsus vastu prokollilise otsuse, millega anti järelevalveosakonnale ülesanne uuendada vajalikke menetlusi, et oleks võimalik lahendada piirdeia eemaldamise küsimus.

Nüüd on järelevalveosakond valmistanud ette vallavalitsuse korralduse eelnõu, millega tagasiulatuvalt tunnistatakse kehtetuks 2021. septembris väljastatud haldusakt rohekoridori läbi lõikava aia püstitamiseks.

Tähelepanuväärne on asjaolu, et toona kulus aia püstitamist võimaldavate dokumentide menetlemiseks ehitus- ja kommunaalosakonnal kõigest 1,5 kuud. Teadupärast juhtis antud osakonda tookord Alar Mik.

Mitmed Viimsi vallaametnikud on prognoosinud, et ilmselt arendaja või mõni Tammelaane kinnistu omanik vaidlustab kohtulikult vallavalitsuse veel vastu võtmata korralduse. Praktikas tähendaks selline areng aia teisaldamise venimist halvemal juhul mitmeid aastaid.

Tunnuspilt: aed Tammelaane DP alal 14. märtsil 2023.

Loe samal teemal:

Alar Mik viitas Margus Kruusmägi survele Tammelaane ehituslubade kiirkorras menetlemisel”

Vooglaid keeldus Tammelaane aeda vabatahtlikult teisaldamast” 

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: