REPLIIK: aseesimees keelas volikogus oreerida

Viimsi volikogu 14. novembri istungit juhatanud aseesimees Antoon van Rens (Vali Viimsi/sotsid) läks taaskord endast välja ning hakkas kõvahäälselt kurjustama.

 

Viimati kaotas Antoon van Rens avalikult kontrolli oma sõnade üle tänavu aprillis, kui ta nõudis Randvere koolis toimunud õpetajate ja vallaesindajate koosolekul reljeefselt: „Pange kinni see kuradima Stuudium!“ ja „Meil võetakse maha sellist paska!“.

Nüüd asus sotsist munitsipaalpoliitik kurjustama volikogu liikme Ivo Rulliga (Kogukondade Viimsi).

Juhtum algas sellest, et abivallavanem Alar Mik (Reformierakond) märkis, et volikogus räägitakse liiga valjult, millele järgneva mõttevahetuse toome ära tsitaatidena.

Rull: „Kui Antoon räägib mulle praegu vahele, siis ei ole kuulda mida ma räägin.“

Van Rens (väga kõva häälega): „Härra Rull! Härra Rull!“

Rull: „Ärge karjuge.“

Van Rens: „Peame kinni lihtsalt kõige basaalsematest viisakusreeglitest ja te ei sega vahele kui keegi teine räägib. (häält veelgi tõstes) Mitte keegi siin saalis teine ei tee seda, ainult teie. (veelgi valjema häälega) Kõik teised suudavad ära kuulata, Alar vastab. Ja vastab küsimusele. Palun ära oreeri niimoodi!“

Viimsi Uudiste toimetus ei leidnud sõnale „oreeri“ tähendust ning palus seda selgitada van Rensil. Viimane märkis, et ōrāre tähendab ladina keeles (suurejooneliselt) kõnet pidama.

Viimsi Uudiste hinnangul on ladinatüveliste sõnade kohmakas kasutus igapäevases suhtluses segadusttekitav ja arusaamatu.

14. novembri volikogu istungit juhatanud van Rens lasi päevakorraväliselt sõnavõtu teha näiteks Siim Kallasel (Reformierakond) ning sekkus koosoleku juhatajana sageli vahele, kui opositsiooni esindajad küsimusi esitasid.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

Antoon van Rens: “Pange kinni see kuradima Stuudium!” ja “Meil võetakse maha sellist paska!”

REPLIIK: Siim Kallas tegi Viimsi volikogu istungil rea kummalisi avaldusi”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

 Viimsi Uudised

Jaga: