REPLIIK: ka Viimsi volikogus mullitavad šampanja-sotsid

Peagi ametist lahkuma sunnitav Narva linnapea Katri Raik (SDE) tegi käesoleval nädala mõtlemapaneva avalduse oma erakonnakaaslaste aadressil.

Postimehele antud intervjuus ütles Raik  Narvas toimuva kontekstis, et „šampanja-sotsid tuleks panna kinni alumisse lauasahtlisse ja minna tagasi sotsiaaldemokraatlike juurte juurde” (Postimees 14.09.23).

Toimetuse hinnangul on ka Viimsi volikogus olevatel Pille Petersool ja Antoon van Rensil šampanja-sotsidele iseloomulikke jooni.

Antoon van Rensile iseloomulikud sõnavõtud volikogus on olnud maha teha opositsiooni ettepanekud tõsta eakate toetusi või kärpida vallavalitsuse liikmete esindustasusid. Van Rens pole juhtinud mitte ühtegi volikogu istungit, aga ta saab alates tänavu juunist volikogu aseesimehe hüvitist 640 eurot kuus.

Pille Petersool õnnestus pooleteise aasta jooksul, mil tema täitis volikogu aseesimehe rolli, kasseerida Viimsi maksumaksjatelt üle 12 tuhande euro ulatuses hüvitisi ning juhtida sellel ajal kahel korral veerand tunni jooksul volikogu tööd.

Van Rensi sõnul olevat Petersoo tahtnud sellest rahast loobuda, aga tal see ei õnnestunud.

Viimsi volikogu sotsid on heaks kiitnud kõik kohalike refide initsiatiivid. Kui Petersoo on enamasti piirdunud vaid vaikselt käe tõstmisega, siis van Rens on innukalt teinud ka toetavaid sõnavõtte.

Erinevalt Katri Raikist ei arva Viimsi Uudiste toimetus, et meie valla šampanja-sotsid tuleks kuhugi alumisse sahlisse kinni panna. Las mullitavad!

Tunnuspillt: pexels.com

Loe samal teemal:

KÕVA SÕNA: volikogu sotsil pole õnnestunud loobuda 640-eurosest istungihüvitisest” 

Atso Matsalu kinnitusel saavad volikogu juhid hüvitisi igakuiselt, sõltumata ka istungil mitte osalemisest”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: