REPLIIK: vaata, mille poolt hääletasid vähem betooni ja rohkem rohelust lubanud Petersoo ja van Rens

Viimsi vallavolikogu 16. aprilli istungil hääletasid teiste võimuliidu liikmete hulgas Uustalu kinnistu detailplaneeringu vastuvõtmise poolt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed Pille Petersoo ja Antoon van Rens.

2021. aasta kohalikel valimistel osaledes olid nad end maskeerinud rohelisi väärtusi rõhutanud valimisliiduks Vali Viimsi.

Muuhulgas oli Petersoo ja van Rensi valimisprogrammi põhilubadus “Ei betoonile, jah rohelisusele”.

Nüüd aga hääletasid Petersoo ja van Rens hoopiski keset aedlinlikku eramute rajooni 10 meetri kõrguse ja 700-ruutmeetrise pindalaga betoonist ärihoone püstitamise poolt. Veelgi  enam – üldplaneeringu järgse teemaplaneeringu kohaselt on suur osa Uustalu kinnistust määratud rohealaks. Täna on sellel vallamaja vastas asuval kinnistul küll mõneti võsastunud, kuid siiski rohkete puude ja põõsastega haljasala. Kui sinna kerkib betoonist ärihoone, kaob sellega ligi pool haljasalast, rääkimata aedlikliku miljöö rikkumisest.

Põnev on lugeda, mida Petersoo ja van Rens veel 2021. aastal viimsilastele lubasid. Näiteks kallasradade avamist. Rattaringluse käivitamist. Kogukonnaaedade rajamist. Lubati vältida kõrghaljastuse vähendamist elamukvartalite vahel. Kas keegi teab Viimsis kedagi, kes teaks et nende teemadega oldaks pärast 2,5 aastat võimul olemist kuhugi jõutud?

Kas keegi teab Viimsis kedagi, kes teaks et nende teemadega oldaks pärast 2,5 aastat võimul olemist kuhugi jõutud?

Viimsi Uudised soovitab hästi meeles pidada – kui annate ka 2025. aasta sügisel oma hääle sotsiaaldemokraatidest rohejutu puhujatele, saate Viimsisse tegelikult hulgaliselt betooni lisaks. Pealekauba saate refidele truualamlikult saba liputavad volikogulased.

2021. aastal roheliseteks maskeerunute sotside valimislubadusi on võimalik täismahus lugeda SIIT.

Tunnuspilt: keset aedlilinlikku miljööd sotside/Vali Viimsi toetusel planeeritav betoonist ärihoone.

Loe samal teemal:

Uustalu DP sai keskkonnakomisjonis napi toetuse”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: