Taavi Kotka madallend reformierakondlase ärihuvide läbisurumisel

Viimsi volikogu esimees Taavi Kotka tegi 28. aprilli volikogus ridamisi demagoogilisi ning manipulatiivseid avaldusi Tammelaane DP läbisurumiseks.

Volikogu esimehe roll on arutelu tasakaalukas ning kõiki seisukohti aktsepteeriv läbiviimine. Taavi Kotkal on ka varem olnud probleeme selle rolli väljakandmisel, kuid 28. aprillil ületas ta end Märt Vooglaidi ärihuvide läbisurumisel demagoogina mitmekordselt. Kui Viimsi põhimäärus lubad esitada igas päevakorrapunktis vaid 2 küsimust (mida Kotka teiste volikogu liikmete suhtes rangelt jälgib), siis ise esitas volikogu esimees abivallavanem Margus Kruusmägile koguni 3 suunavat küsimust Tammelaane DP kehtestamise toetuseks.

Taavi Kotka tuli nendes suunavates küsimustes korduvalt välja teesiga, et kui Märt Vooglaidil ei lubata Tammelaane kinnistule eramuid ehitada, siis on tal õigus see 14 hektari suurune maa-ala taraga ümbritseda ning sinna mitte kedagi siseneda lubada. Täna aga käivad inimesed vabalt eraomaniku maal ning saavad sinna majade ehitamise korral teha ka edaspidi. Seega olevat kompromiss lubada sinna need majad ikkagi rajada.

Vaata Taavi Kotka manipulatsioone alates 2-st tunnist SIIT.

Tammelaane DP kehtestamise poolt hääletasid:

Riina Aasma

Tanel Einaste

Kristjan Jõekalda

Valdur Kahro

Siim Kallas

Taavi Kotka

Urve Palo

Raimo Tann

Jan Trei

Vastu hääletasid:

Ants Erm

Raivo Kaare

Mari-Ann Kelam

Oliver Liidemann

Taivo Luik

Ivo Rull

Madis Saretok

Hannes Võrno

Foto: kuvatõmmis volikogu e-istungi ülekandest Zoomis.

Viimsi Uudised

Jaga: