Vallaelanike märgukiri sai Nelgi teelt formaalse vastuse

Tänavu 13. juuli saatsid 18 viimsilast Viimsi vallavalitsusse murekirja seoses Muuga sadamasse kuhjunud plahvatusohtliku ammoniumnitraadiga.

Avaldame vallavanemale ja volikogu esimehele adresseeritud kirja täismahus.

“MÄRGUKIRI
Meie, allakirjutanud Viimsi valla elanikud, oleme häiritud ja põhjendatult mures meedias avaldatud (M. Salu 13.07.2022, Postimees) andmete pärast AS Tallinna Sadama Muuga Sadamas ladustatud plahvatusohtlike ammoniumnitraadi suurte koguste (12 000 tonni) pärast.

Ülimalt turbulentne ja prognoosimatu rahvusvahelise poliitika olukord, aktiivne sõjategevus Ukrainas, tuhanded sõjapõgenikud, majandussanktsioonid ja ärevust tekitav õhkkond, mis sarnaneb rindejoonele, on põhjuseks miks pöördume Kohaliku Omavalitsuse poole nõudmisega viivitamatult leida võimalusi ja vahendeid praeguse päev-päevalt kasvava riskiolukorra leevendamiseks.

Meile on teada, et asjatundjad on korduvalt pöördunud pädevate riigiorganite poole AS Tallinna Sadama Muuga Sadamast lähtuvate keskkonnariskide avalikustamise ja maandamise küsimuses. Loodame KOV kohestele tegevustele ning asjakohasele tagasisidele nii, nagu on määratud rahvusvahelistes dokumentides ning EV seadusandluses.”

Märgukirjale on alla kirjutanud Ants-Hembo Lindemann, Jüri Martin, Mari-Ann Kelam, Tunne Kelam, Harri Lugu, Henno Mõtus, Raivo Kaare, Andrus Pihel, J. Vaga, Priit Voit, Vanda Voit, Maret Tamra, Siiri Ollerma, Raivo Pavlov, Vallen Lessel, Clyde Kull, Eva Laasma ja Vello Saluste.

11. augustil saatis vallasvanem Illar Lemetti (Reformierakond) vastuskirja milles osundatakse, et probleemi lahendamisega tegeleb Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet. TTJA on kirjutamas väetisi ladustavale ettevõttele AS DBT ettekirjutust “ohtliku kauba realiseerimiseks (ära viimine või müümine) inimelule ja keskkonnale ohu vähendamise eesmärgil.”

Vastuskirjas puudub viide, kas ja kuidas Viimsi vallavalitsus tegeleb probleemi lahendamisele omalt poolt kaasaaitamisega.

Üks märgukirjale allakirjutanutest, Muuga külavanem Andrus Pihel kommenteeris asjade käiku nõnda: “Tekitab küsimusi vallapoolne tegutsemise tempo. 13.07 edastatud kiri, valla poolne järelepärimine edasi läks 25.07 (12 päeva hiljem). Kaks kuud otsitakse lahendust nii olulise ja ohtliku probleemi lahenduseks – TTJA, Päästeamet, EV valitsus.”

Tunnusfoto: vaade Muuga sadamale Maa-ameti 3D kaardirakenduses.

Loe samal teemal:

Viimsi külje all kuhjub plahvatusohtlik ammooniumnitraat”

Viimsi Uudised

Jaga: