VOX POPULI: viimsilased avaldavad arvamusi arendusprojektide kohta

Viimsilanna Piia jagas 25. aprillil Facebooki grupis Viimsilased samal päeval Postimehes ilmunud artiklit vallamaja vastas olevale rohealale 10 meetri kõrguse ja 700 m2 ehitusaluse pinnaga ärihoone rajamise plaanidest.

Toome postitustele järgenud lõime tehtud ligi poolesajast kommentaarist välja iseloomulikumad (antud lõime on teinud postitusi ka mitmed kohalikud poliitikud, aga neid toimetus teadlikult välja ei too).

Kasutaja Margot: Olen töötanud palju aastaid planeeringute osakonnas ja läbi viinud kogu planeerimise protsessi, k.a. planeeringuvaidlusi ja tean liigagi hästi, kui palju avalikkust tegelikult kaasatakse ja kui palju meie arvamusega arvestatakse. See kõik on ilus ümmargune jutt inimeste mahasurumiseks, mis on seadusest maha kirjutatud. Reaalsus on see, et peame olema õnnelikud, kui algsele planeeringule midagi juurde ei kirjutata. Kõik vastuväited on imelihtne ümber lükata. Seega, hr abivallavanem, te teate samahästi kui mina, et see planeering ja ka kõik järgmised kehtestatakse niikuinii sellisena nagu arendaja soovib. Mis teeb tuul müürile…

Kasutaja Meelis: no see mik ongi viimsis oma arust kõige kõvem mees, käseb poob ja laseb! Üldiselt teeb mis tahab ja silm ka ei pilgu! Rahva ees silmakirjatsemine tuleb sellel spetsialistil hästi välja!

Kasutaja Ilmar: Kas ei võiks seda ala jätta loomadele, lindudele, putukatele ehk looduslikuks, me oleme kogu looduse loomariigilt oma rahaahnusega ära võtnud, mingid liigid elavad seal tiigis ju aastaringselt. See on ka pea ainus puhas mageveekogu kus linnud ja loomad saavad vett joomas käia.

Kasutaja Mart: Viimsi Rivera tundub ka suhteliselt kuritegelik projekt.

Kasutaja Rein:  Järeldus: kui tahad Viimsi valda ehitada 10 m kõrgust ärihoonet ehitusaluse pinnaga 700 m2, siis alusta juttu 16 m kõrgusest ja 1100 m2 ehitusaluse pinnaga hoonest. Lõpuks jõuad selleni, mida tegelikult soovisid ja seda serveerib Viimsi vald vallarahvale kui kompromissi, edukat võitlust kohaliku kogukonna huvide eest ja läbirääkimiste kunsti. Kompromissi all mõeldakse seda, et kohalik kogukond peab kindlasti midagi kaotama, kusjuures talle peab jääma mulje, et kaotab oluliselt vähem kui esialgu tundus.

Kasutaja Sirje: See vallavõim ei saa aru või ei taha aru saada, et elanikele ei meeldi ükski uus ärihoone ega muu hoone. Võin vist rahus öelda, et meil on sellest juba suht mõõt täis. Kui raske on seda mõista ja tulla lõpuks ka rahvale vastu ning teha sellest kohast üks park. Talvel nägin kuidas üks poiss puhastas seal jääd, et siis kas uisutada või jäähokit mängida. Milleks loodust hävitada.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

Postimees: Viimsi vald pressib haljasalale ärihoonet”

REPLIIK: vaata, mille poolt hääletasid vähem betooni ja rohkem rohelust lubanud Petersoo ja van Rens”

FOOKUS: loe, kes toetasid Haabneeme ranna lähistele kortermajade ehitamiseks tingimuste loomist”

Alar Mik viskus Haabneeme randa ehitatavate kortermajade kaitsele”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: