VIDEO ja FOTOD: Täna tõmmati saag käima 100m kaugusel vallamajast

Täna lõuna ajal langetati Viimsi vallamaja vahetus läheduses Nelgi teel 6 hõbekuuske.

 

Viimsi valla ehitus- ja kommunaalosakonna juhataja Alar Mik põhjendas Viimsilaste Facebooki grupis puude langetamist nõnda:

„Nelgi tee äärest võetakse maha kuus hõbekuuske, kuna neid oleks tulnud pügada niivõrd suurel hulgal (tulenevalt teehooldest ja liiklusohutusest, nähtavuse vajadusest), et see tulemus oleks näotu ja puudest ei jäänuks enam midagi järgi. Liiklusohtus ongi üks suur kaalutlus miks need teeäärsed puudu tuli maha võtta. Näiteks ei ole vallamaja eest teele minevaid jalakäijaid ja jalgrattureid tihti sõidukitele näha ja esinenud on ohtlikke olukordi. Kui siin on tõstetud teemaks hoolivus, siis liiklusohtus ongi seotud hoolivusega. Kahjuks tuleb ka selliseid otsuseid teha. Kavandatud raietöödest on vallavalitsus ka kõrvaloleva maja elanikke teavitanud. Puude asemel istutatakse uued ja võimalikult suured puud sõiduteest eemale ja aladele, kuhu Nelgi tee rekonstrueerimisprojekt seda ette näeb. Alale mahutatakse niipalju puid, kui see võimalik on. Kuna sügisel enam istutada ei ole soovitatav, siis pannakse uued puud kevadel.“

Viimsilaste Facebookis väljendavad siiski paljud vallakodanikud arvamust, et antud teelõigu liiklusprobleemi saanuks lahendada ka puid langetamata.

Viimsi Uudised hoiab Nelgi tee rekonstrueerimistöödel silma peal ka edaspidi.

Viimsi Uudised

Jaga: