VIDEO! Oliver Liidemann liitus Kogukondade Viimsiga

TÄIENDATUD!

Viimsi volikogu liige Oliver Liidemann teatas, et kandideerib eeleolevatel kohalikel valimistel Kogukondada Viimsi ridades.

Aastatel 2013 -2017 töötas Oliver Liidemann Viimsi abivallavanemana. Aastatel 2013 – 2014 oli tema vastutusalas kommunaalmajandus ja keskkonnakaitse. Aastatel 2015 – 2017 juhtis Liidemann Viimsi kommunaal- ja ehitustegevusi.

Liidemann on olnud kauaaegne Keskerakonna liige ning 2017. aasta kohalikel valimistel sai ta 230 häält.

Pärast Annika Vaikla ja Raimo Tanni ootamatut üleminekut Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast Keskerakonda 2020. maikuus sai Oliver Liidemann nö kõrgemalt käsu astuda kõrvale Keskerakonna Viimsi piirkonna juhi kohalt. Surve piirkonna juhi kohalt taandumiseks tuli ka tandemilt Tann-Vaikla.

Valimisliidu Kogukondade Viimsi esindaja Ivo Rull kommenteeris Liidemanni liitumist järgmiselt:

“Täiest loogiline, et Oliver tegusa ja aktiivse viimsilasena otsustas liituda just Kogukondade Viimsiga. Meid ühendab soov teha siin vallas asju kõikide viimsilaste, mitte ainult valitud semukapitalistide huvides. Oliver on suurepärane meeskonnamängija ning tema liitumine tõstab meie toetust eelolevatel valimistel veelgi,” ütles Rull.

 

***
23. augustil saatis Annika Vaikla Viimsi Uudiste toimetusele Keskerakonda ülistava, Oliver Liidemanni halvustava ja Viimsi Uudiseid ähvardava vastulause, mis on täies mahus loetav SIIT.

Paraku ei käsitlenud Annika Vaikla oma vastulauses mitmeid juhtumeid, mis andsin käesolevas Viimsi Uudiste loos Oliver Liidemannile alust seisukohaks, et nii Keskerakonna büroo kui Viimsi osakonna liidrite Annika Vaikla ja Raimo Tanni poolt toimus tema survestamine Keskerakonna kohaliku piirkonna juhi kohalt lahkumiseks. Nendest juhtumitest kirjutav Liidemann põhjalikumalt 24. augustil Facebooki grupis Viimsi Poliitika kommentaarides Vaikla postitusele.

Kuna seda postitust pole võimalik hüpelingi vormis esitada, kopeerib toimetus selle Oliver Liidemanni nõusolekul alljärgnevalt:

„Kahjuks üritatakse antud hetkel ajalugu ümber väänata ja näidata asju sedasi nagu need ei olnud.

Pärast seda kui antud persoonid olid üle tulnud Sotsiaaldemokraatidest Keskerakonda, kellel mis motiivid teab igaüks ise. Kuid koheselt hakkas pihta telefoniterror, et millal toimub Keskerakonna Viimsi osakonna aastakoosolek. Kui sai vastatud, et see toimus 11.02.2020 ära ning põhikirja järgi tehakse korra aastas siis see ei sobinud ja hakkas Annika Vaikla nõudma uue koosoleku korraldamist. Arutasime seda toonase juhatusega ja otsus, et ei tee ning samuti Harjumaa piirkonna juhatuses, et ei tee. Kuid surve antud isiku poolt jätkus, kuniks hakkasin saama kõnesid riigikogu liikmetelt ja nendega kokku saamist. Kuulati ära ja vastus, et jah põhikirja järgi kõik õige ei pea tegema aga näe tuli uus ja soovib. Ning küsimusele, et kui kuskil mingid parteiülejooksikud siis kas hakkame kohe kõike tegema, mida need nõuavad. Ei pea! Aga surve oli ka neil peal. Selleks hetkeks oli kaasa tulnud mõni kaasajooksik sotsiaaldemokraatidest. Kuna surve oli pidevalt peal antud isiku ja riigikogu liikmete poolt siis nõuti kohtumist ja uue aastakoosoleku korraldamist antud isikute poolt.

Lõpuks 04.06.2020 toimus kohtumine Annika Vaikla kabinetis Viimsi vallamajas, kus oli ka juures Raimo Tann. Kohtumine kui oli alanud asus kohe Raimo Tann rünnakule, millele sai vastatud, et vabandust ma ei pea seda kuulama ja võin koheselt ära minna. Antud isik tõmbas pärast seda maha ja arutati komisjonide kohti ja inimesi kes kus panustada saaks, lisaks valimislubadusi. Küsiti kordi, et miks ei tee aastakoosolekut ja miks ei arutada. Vastasingi, et juhatus on arutanud kordi ja kordi antud teemat. Kui öeldi, et Vaikla soovib saada osakonna juhiks ja Tann aseesimeheks siis aga miks nii kindel, et saab. Ma kandideerin samuti ja võidan ja siis hakkame iga kuu tegema aasta koosolekuid, et keegi saaks oma tahtmise? Sellele ei osatud midagi vastata ja nii see jäi ja nõuti jälle, et toonane Viimsi Keskerakonna juhatus teeks uuesti otsuse.

10.06.2020 kogunes uuesti juhatus füüsiliselt, piirangud lubasid seda. Juhatus arutas ja tegi hääletuse tulemuse, et ei tee. Vaikla helistas ja kui kuulis, et ei tule uut aastakoosolekut, hakkas telefonis räuskama mille peale lõpetasin kõne. Pärast seda terroriseeris kõnedega edasi. Ülejärgmine päev vastasin, alguses rääkis rahulikult ja kui ikka ei sobinud hakkas uuesti räuskama , mille peale vastasin, palun rohkem mind mitte ahistada ja lõpetasin kõne.

Saabus vaikus kuniks juulis hakkasin saama jälle kõnesid ülalpoolt, et tuleb teha ja kokku saada.

04.08.2020 toimus koosolek Keskerakonna Büroos. Kohtumisel oli toonane peasekretär, Harjumaa piirkonna juht ja Harjumaa piirkonna koordinaator. Kohtumine kestis pea kolm tundi, kus nenditi, et kui toonane juhatus on teinud otsuse siis ei pea tegema. Kuid aga kuna surve oli ka neile peal ülalpoolt siis lõpuks otsus, et selge teeme ja saavad kõik rahu majja. Ning küsimusele, et mis siis saab kui ta kaotab, et teeme jälle, vastati, parem on kui ma ei kandideeri. Selge esimeheks ei kandideeri, aga juhatusse, parem ka mitte sinna ja üldse ei läheks kohale! Ning taanduks igalt poolt. Öeldi ka, et ma peaks volikogu kohast loobuma. Seda ei teinud.

Viimsiga seotud 1995 aastast, kui alguses siin suviti elanud. Viimsi maksumaksjana panustanud valda pikalt aastaid.

Jah olen Keskerakonna liige ja antud süsteemis juba 1999 aastast. Kui erakonna juhatus otsustab mu välja visata siis selle otsuse teeb juhatus!”

Käesolevaga on Viimsi Uudiste toimetus vahendanud mõlema osapoole seisukohad ning loeb antud küsimuses teema ammendunuks.

Loe samal teemal:

Ettepanek kaasavasse eelarvesse: kõlakoda Viimsi Mõisaparki”

Oliver Liidemann: klindiastangu tervisering peab arvestama ka ratturite ja suusatajate vajadustega”

Oliver Liidemann: hea tahtmise korral saaks ka Viimsis teha korraliku uisuplatsi”

Viimsi Uudised

Jaga: