Viimsi volikogu liige Siim Kallas peab kohtus oma sõnu tõendama

Delfi ajakirjanik Aleksander Pihlak on avaldanud uudise Siim Kallase vastu esitatud hagist, mille kohaselt peab ta hakkama oma väiteid kohtus tõendama.

Teema puudutab aega, mil 2019. aasta kevadel jäi Reformierakond välja vastloodud valitsuskoalitsioonist. Toona väitis Siim Kallas Õhtulehes, et keegi nupumees olevat toona Reformierakonnal soovitanud pöörduda suurettevõtjate Parvel Pruunsilla ja Margus Linnamägi poole, et nood survestaksid üht võimuliidu erakonda orvaid koalitsiooni kaasama.

Nüüd on nii Pruunsild kui Linnamägi oma advokaatide vahendusel pöördunud Harju maakohtusse hagidega Kallase vastu. Viimane peab kas oma sõnu tõendama või siis ebaõiged andmed ümber lükkama ning hüvitama mittevaralise kahju.

Ka Viimsi vallavanemana kui volikogu liikmena kõneledes on Siim Kallas esinenud volikogus korduvalt omapäraste väidetega. Näiteks raamatukogu rendilepingu sõlmimise eelsetes aruteludes väitis ta, et pikaajaline rentimine on soodsam kui laenuga ise raamatukogu ehitamine. Ning volikogu liikmena kaitses ta tänavu kevadel seisukohta, et majanduslanguse ajal pole avaliku sektori palgalangetused põhjendatud.

Loe Delfi uudist täies mahus SIIT.

Tunnusfoto: kuvatõmmis Delfi portaalist.

Loe samal teemal:

”Siim Kallas vaidlustas Viimsi volikogus Kaja Kallase poliitilise suuna”

Viimsi Uudised

Jaga: