Viimsiga on seotud mitmed MMSi kasutajad ja propageerijad

Postimees avaldas 10. veebruaril ajakirjanik Toomas Randlo uurimusloo „Nimed, telefoninumbrid, aadressid: tuhandete Eesti veebipoe klientide andmed rippusid avalikult internetis“.

Artikkel toob välja ka mitme Viimsiga seotud avaliku elu isiku seotuse imeravimiks tituleeritud, kuid teaduspõhiselt organismile pigem kahjulikuks peetava MMSi (Miracle Mineral Supplement; chlorine dioxide) kasutajate ning propageerijate kohta.

Endine Viimsi vallavanem Laine Randjärv tellis veebipoest Mineral Garden MMSi aastal 2017 Riigikogus olles.

„Randjärve sõnul tellis ta MMSi uudishimust, aga ei tarbinud seda. “Ütleme nii, et olen igasugu asju internetist ostnud. Ka need [MMSi komponendid] seisid mul riiulis ja ma viskasin lõpuks need ära,” selgitas ta. “Ma pole neid kasutanud. Ma ei julgenud neid kasutada. Tellisin ära, aga pärast mõtlesin, et oli mõttetu ost,” kirjutab Postimees.

Lisaks toob Postimehe artikkel välja tänase Viimsi volikogu liikme Hannes Võrno tegevuse MMSi tarbija ja propageerijana.

“2018. aasta 10. juulil Tallinna Televisioonis eetris olnud Hannes Võrno saade mõjutas veebipoe Mineral Garden müüki.

Võrno saates oli teemaks MMS ja külaliseks selle aine propageerija Janika Veski. Mineral Gardeni lekkinud andmetest nähtub, et saate mõju veebipoe käibele oli väga suur.

Kui enne saadet tehti veebipoes viis kuni kümme ostu päevas, siis 10. juuli õhtul kasvas tellimuste arv järsult. Saade «Hannes Võrno 33 minutit» oli eetris kell 21.30. Alates saate algusest kuni südaööni tehti 14 ostu. 11. juulil tehti ööpäeva jooksul 205 ostu.

/—/

Kolm päeva pärast saadet kirjutas Võrno oma blogis, et proovis ka ise “imerohu” ära ja tundis end pärast seda väidetavalt paremini,” tuuakse välja Postimehe artiklis.

Täismahus on Postimehe uurimuslugu loetav SIIT.

3. märtsil 2016. aastal Rannarahva Muuseumis toimunud vestlusõhtul tutvustas MMSi kasutamise kogemusi positiivses võtmes ka tänane Viimsi volikogu liige Taivo Luik.

Tunnusfoto: Visual Hunt.

Viimsi Uudised

Jaga: