Viimsilanna kurdab raamatukogu vähese kütmise üle

Facebooki grupis Viimsilased on kasutaja Anna teinud 21. aprillil postituse, mis käsitleb Viimsi raamatukogu ruumide vähest kütmist.

“2019. aastal kiideldi, et Viimsi raamatukogu saab 4 korda suuremad ruumid ning uues raamatukogus on ruumi üle 2000 ruutmeetri. Kurb on aga tõsiasi, et eelmise aasta sügisel kui ka nüüd kevadel on võimatu raamtukogus viibida kuna seal on sedavõrd külm. Hetkel on küte juba välja lülitatud kuna mõned soojad kevadilmad muutsid teise korruse lasteosakonna palavaks. Ometigi peaks teisel korrusel ventilatsioon olema, et seda ka suvekuumadega kuidagi kasutada saaks.

Inimestel käivad seal õppimas ja töötamas ning hetkel ongi just lõputööde ning eksamite jaoks valmistumise aeg. Kahjuks ei ole seal külma tõttu pikemalt võimalik viibida. Samades ruumides asub ka Viimsi Noortekeskus

Kahju on ka töötajates, kes on pidanud sügisel ning ka nüüd kevadel kütmata ruumis töötama.

Milles on tegelikult asi? On see kokkuhoid. Kui ei suudeta Raamatukogu kütta siis kuidas Viimsisse rajatavat hiigeljalgpallihalli veel soojana haktakse hoidma,” kirjutab Anna postituses.

Toome ära ka mõned vastukajad postituse lõimest.

Kasutaja Kristine: Nii juhtubki, kui raamatukogu rajatakse suvalisse angaari, mis oli mõeldud ehituskaupade müügiks.

Kasutaja Urmas: Ei ole halba ilma, on valesti valitud riided.

Kasutaja Liis: Eelmine talv oli ka ülikülm, pikalt ei kannatanud olla. Isegi jopega istudes hakkas külm. Nüüd sellel sügisel/talvel ma pole seal pikalt käinud.

Kasutaja Rein: Eks omanikust tuleb aru saada – suure hulga kasutute kuupmeetrite (suur saal on mõttetult kõrge) kütmine on suur kulu. Aga seda pidi omanik enne “kasuliku” üürilepingu sõlmimist teadma.

Tunnuspilt: lugeja Viimsi raamatukogus 21. aprillil k.a.

Loe samal teemal:

Viimsi vald hakkab maksma raamatukogu üüripinna eest rohkem”

VANA VASK: 5 aastat raamatukogu diili sõlmimisest”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: