Võimuliit toob palju küsimusi tekitanud maadevahetusskeemi uuesti volikokku

Viimsi volikogu 15. juuni pärvakorras on taas eelnõu, mille vastuvõtmise korral toimuks Vehema tee ja Suur-Kaare tee ristmikul maadevahetus.

Seal asuva kinnistu omanik loovutaks vallale ligi 35-ruutmeetrise maatüki oma krundi nurgast ning saaks vastu ligi 400-ruutmeetrise oma krundiga külgneva maatüki.

 

Esimest korda oli vastav eelnõu volikogus arutlusel tänavu 18. mail, mil seda tutvustas abivallavanem Annika Vaikla. Toona toetas eelnõu vaid üks volikogu liige – Urve Palo.

15. juunil tutvustab eelnõu volikogule abivallavanem Margus Kruusmägi.

Eelnõus tuuakse maadevahetuse põhjendusena välja, et selle tulemusena paraneb vaateväli autojuhtidele, kes sõidavad Suur-Kaare teelt Vehema teele.

Eelnõus märgitakse, et maadevahetuse käigus peaks kinnistu omanik endale saama praegu vallale kuuluva 400-ruutmeetrise transpordimaa, millele on kinnistu omanik juba ümber ehitanud piirdeaia. Seega käsitleb kinnistu omanik antud valla maatükki justkui juba osana oma krundist.

18. mail oli maadevahetuse eelnõu hääletustulemus järgmine: 1 poolt, 9 vastu ja 0 erapooletut (poolt –Urve Palo; vastu – Riina Aasma, Ants Erm, Raivo Kaare, Taavi Kotka, Oliver Liidemann, Taivo Luik, Ivo Rull, Aivar Sõerd, Hannes Võrno). Kuus volikogu liiget ei hääletanud.

Kas nüüd on volikogu võimuliidus tehtud piisavalt nö selgitustööd, et sellele valla jaoks majanduslikult kahjulikule eelnõule hääled taha saada? Kes 18. mail vastu hääletanutest on 15. juunil eelnõu poolt? Kui Margus Kruusmägi poolt esitatuna saab maadevahetus 15. juunil volikogus võimuliidu toetuse, siis kas eelnõu läbikukutamisega 18. mail taheti panna piinlikku olukorda selle toona esitanud Annika Vaikla?

Tunnuspilt: maadevahetuse skeem eelnõu juures.

Loe samal teemal:

REPLIIK: Annika Vaikla esitatud maadevahetusskeemi toetas volikogus üksnes Urve Palo”

Viimsi Uudised

Jaga: