Pakendiringlus viib korteriühistutes liigiti kogutud pakendid ära tasuta

Alates käesoleva aasta algusest on Viimsis kõikidel viie või enama korteriga ühistutel kohustus pakendeid liigiti koguda ning taaskasutusse suunata.

Selleks tuleb võtta ühendust Pakendiringlusega, kelle teenusepartner Eesti Keskkonnateenused AS paigaldab seejärel tasuta korteriühistule vajalikud konteinerid ning asub pakendeid tasuta ära vedama.

Pakendiringluse pakutav kogumislahendus koosneb kahest konteinerist:

  • üks on klaaspakenditele;
  • teine on plast-, metall- ja joogikartongpakenditele.

Klaaspakendite konteineritesse kogutakse kõik klaaspudelid ja -purgid.

Teise konteinerisse kogutakse:

  • papp-pakendid (karbid ja kastid, mis ei koosne mitmest erinevast materjalist);
  • plastid – enamik plastist karpidest, topsid ja pudelid märgistega, pakendid märgistega rPET, PET, PETE, HDPE, LDPE PP, PS ja kilekotid, mis on HDPE ja LDPE (märgised numbritega 1–5);
  • metallpakendid (konservikarbid ja -purgid);
  • alumiiniumpakendid: joogipurgid.

Pakendid peavad olema tühjad ja need ei tohi määrida teisi pakendeid. Kui pakendid on väga määrdunud, siis on nende ringlusse suunamine keerukas ja tehased ei võta tihti rikutud toorainega koormaid vastu. Kõiki pakendeid ei pea pesema, aga hea oleks näiteks jogurti- või keefiripakk korraks läbi loputada, et selle sisu ei määriks teisi pakendeid.

Mida peab teadama enne pakendite taaskasutusse suunamist?

Materjalid peavad olema kogutud üheliigilistena. Näiteks kui karbi ümber on ka kile, siis palume selle eemalda. Kui paberpakendi küljes on väike kileaken, palume ka selle eemalda.

Kui pakend koosneb erinevatest plastikutest, eraldage ka need üksteisest. Nii on sorteerimisliinil kergem välja võtta pakendid, mis lähevad kindlasti ringlusse. Liinil ei ole võimalik enam eraldada eri liiki materjale teineteisest ja liitmaterjalidest pakendid lähevad põletusse.

Pakendid peaksid olema konteinerisse pandud lahtiselt.

Kui kodune pakendijäätmete kott siduda kõvasti mitme sõlmega kinni, ei pruugi masinad seda lahti saada ning koti sisu jääb liinil avamata. Ka siis võib juhtuda, et kogu koti sisu läheb sedasi põletusse.

Seega, kui pakendid kogutakse kilekotti, tuleb jätta konteinerisse visatava kotisuu lahti.  Või veelgi parem – valage koti sisu konteinerisse ning pange seejärel ka kott konteinerisse.

Pakendite liigiti kogumisega hoiate loodust ning toetate säästlikku ringmajandust!

Tasuta teenuslepingu sõlmimiseks võtke palun ühendust info@pakendiringlus.ee

Eesti Pakendiringlus

Jaga: