Tiit Pruuli: miks lugeda reisiajakirja?

Sest see on neetult põnev! Eriti praegu, kui reisimine on keeruline.

Eks see helin ole meie kõigi sees olemas. Mõnikord heliseb õrnemalt, mõnikord valjemalt, mõnikord nii kirglikult, et siis peab minema. Võtma seljakoti, istuma motika selga, lendama või heiskama purjed. Go Reisiajakirja autorid kirjeldavaid ehedaid emotsioone ja seiklusi maalt ja merelt, mägedest ja metsadest, kõrbest ja džunglist, polaaraladelt ja linnadest. Kokku tuleb sellest üks kirev tervikpilt laiast maailmast!

Me tahame olla eestlaste National Geographic.

Kliki fotodel, et näha neid täisformaadis:

Go Reisiajakirja tuntumate autorite seas on Mihkel Raud, Rene Satsi, Jaan Tätte, Kertu Jukkum, Juku-Kalle Raid, Toomas Kümmel, Villu Zirnask jpt.

Go Reisiajakiri keskendub eelkõige seikluslikuma, ekstreemsema ja eksootilisema maiguga ettevõtmiste ja sihtkohtade kajastamisele, olgu selleks siis mägironimine, motomatkad, merereisid, polaarretked või eksootilised sihtkohad, kuhu tavainimese jalg naljalt ei satu. Oleme juba koos lugejaga ära käinud nii põhja- kui lõunapoolusel, nii USA ida- kui läänerannikul, Austraalias, Aafrikas ja Aasias ning endises Nõukogude Liidus. Meie arhiivi näed siit.

Pea igast ajakirjas leiab ka intervjuu mõne tuntud eestlasega, kes kirglikult reisida armastab. Oma reisimisharjumustest on teiste hulgas pajatanud Andrus Kivirähk, Arkadi Popov, Peeter Vähi, Timo Palo, Jaan Künnap.

Kliki fotodel, et näha neid täisformaadis:

Lisaks kajastatakse loomulikult ka seda, mis Eestis põnevat toimub, olgu selleks siis avastamata matkateed või aasta matkaja ja aasta reisiraamatu valimine.

Samuti ei puudu üldhariv ja -kasulik materjal – raamatuarvustused, tervisenõuanded, fotograafianipid, reisivarustuse tutvustused, kõikvõimalikud reisisoovitused ja palju muud.

Kliki fotodel, et näha neid täisformaadis:

Go Reisiajakiri ilmub kuus korda aastas (veebruaris, aprillis, juunis, augustis, oktoobris ja detsembris). Aastatellimus maksab 18 €.

Reisiajakirja talvekampaania raames saad kuni 3. veebruarini aastatellimust tehes pool aastat tasuta kauba peale.

Tellimuse vormistamine on imelihtne – tuleb vaid täita tellimisvorm ning tasuda arve. Viimase numbriga saab tutvuda siin.

Go Reisikirjade uks on alati valla uutele põnevatele kaastöödele. Kui Su sulg lendab ja tunned kirjutamisest rõõmu ning sul on ka toredaid reisifotosid, kirjuta meile üks põnev reisilugu, saada see aadressile reisikirjad@go.ee ja me võtame Sinuga ühendust.

Eeloleval aastal lubame, et toome lugejateni eestlaste ekstreemsed seiklused Arktika purje-ekspeditsioonil, otsime üles mitmed Eesti matkaradade hästivarjatud saladused, vaatame, kuhu siirduvad meie automatkajad ja ronime mitmete mägede otsa.

Me tahame jõuda tippu!

Tunnusfoto: Erik Fels, hammaste eemaldamise riitus, Himbad.

Tiit Pruuli on Go Reisiajakirja peatoimetaja.

Viimsi Uudised

Jaga: