JUHTKIRI: aasta tagasi läkitas Viimsi kogukond Reformierakonnale tugeva sõnumi

19. novembril 2019 vallandus sündmuste ahel, mis viis kolm nädalat hiljem ametis Reformierakonna poolt Viimsi vallavanemaks toodud Laine Randjärve.

Üksjagu palju tekitas Viimsi võimuliidus sisepingeid juba Laine Randjärve vallavanemaks toomine 2019. aasta veebruaris. Ilmselgelt oli sellele kohale pärast Siim Kallase parlamenti suundumist kohapealt teisigi tahtjaid. Otsustavaks sai aga Reformierakonna ladviku soov tekitada kõrgepalgaline töökoht Riigikogust välja jäänud ning end Eesti Kontserti juhi kohast ise ilma skeemitanud Randjärvele.

Vahetult enne Randjärve ametisse asumist astus abivallavanema kohalt ise tagasi Janek Murakas. Peagi selgus ka selle manöövri sisuline põhjus – Reformierakond sai pärast Randjärve vallavanemaks asumist Viimsisse tuua oma teise kauaaegse lojaalse liikme Georg Aheri.

Tandem Randjärv-Aher asus aktiivselt Viimsi hariduselu reformima. Kuigi ilmselged sisepinged olid toona õhus Viimsi Koolis, otsustasid reformarid muskleid näidata hoopski Haabneeme Koolis.

Teade, et Haabneeme Kooli väga respekteeritud direktor Sirje Toomla on 19. novembril päevapealt vallandatud,  tõi kaasa Viimsi kogukonna meelepahatormi. Petitsioonile vallandatud koolijuhi toetuseks kogunes veebis kiiresti üle 1000 toetaja ning koolijuhi töösuhe taastati loetud päevadega. Samal ajal suurenes Viimsi võimuliidus nende volikogu liikmete hulk, kes soovisid Randjärve lahkumist. Rääkimata opositsiooni tugevast survest nii üleriigilises kui kohalikus (sotsiaal)meedias.

Kujunenud olukorras ei jäänud Randjärvele muud valikut kui 3. detsembril teatada oma ametist lahkumisest. See otsus võis olla meelepärane ka Reformierakonna ladvikule, sest nõnda vabanes kõrgepalgaline töökoht ühe toonase EKRE ministrit kangutamises kaasa löönud kantslerile. Kes oli hoogsa kangutamisega lõpuks end ka ise oma toolilt lennutanud.

Mis on tänaseks Viimsi hariduselu juhtimises muutunud? Sirje Toomla on siirdunud juhtima hoopis Rocca al Mare Kooli, mis on Viimsi hariduselule suur kaotus. Tänaseks juba avalikult Reformierakonda astunud Illar Lemetti jätkab kuulekalt Siim Kallase ehitatud kahekojalises kabinetis. Hiljuti tood Viimsi Halduse palgale juba Randjärve ajal vallale noortekeskuse rajamisel nõustamisteenust osutanud Aivar Mäe. Viimsi kogukond on aga saanud väärt kogemuse, et oma meelsuse selge väljanäitamine siiski aitab asju reaalselt muuta.

Aasta eest tegi Reformierakond pärast kogukonnalt saadud tugevat sõnumit mõningad manöövrid ja jätkas siis kahjuks neile omasel viisil. Aga juba vähem kui aasta pärast on viimsilastel võimalik siinsetesse arengutesse tuua hoopis sisulisemaid muutusi.

Tunnusfoto: Laine Randjärve viimaseks saavutuseks Viimsis jäi plastist jõuluinstallatsiooni tellimine.

Loe samal teemal:

„Haabneeme Kooli direktor vallandati päevapealt“

„Petitsioon Haabneeme Kooli juhi Sirje Toomla toetuseks on kogunud loetud tundidega ligi 500 allkirja“

„Laine Randjärv peatas kogukonna survel Reformierakonna teerullipoliitika Haabneeme Kooli suhtes“

„Viimsilaste pahameelelaine pühkis ametist abivallavanema“

„Laine Randjärve tool kõigub“

„Viimsi võimuliit arutab Randjärve vallavanemana jätkamist“

„KUUM! Laine Randjärv astus Viimsi vallavanema ametist tagasi“

Viimsi Uudised

Jaga: