JUHTKIRI: Kompostiväljakul haiseb

End uuendusmeelsena promov Viimsi võimuliit jätkab vanaviisi, kõige ilmekamalt Kompostiväljakul.

Mõni kuu pärast oma esimest ametisse asumist, aprillis 2020 teatas vallavanem Illar Lemetti (Reformierakond) vastuseks Ants Ermi ja Ivo Rulli (Kogukondade Viimsi) poolt esitatud arupärimisele, et Kompostiväljakul on kõik korras. Lemetti selgitas, et Kompostiväljakul tegutsev AVTootmine OÜ ei ladustanud seal prügi, vaid tegeles eelmise platsiomaniku poolt tekitatud jäätmete likvideerimisega. Arupärimise kirjaliku vastuse alla oli lakooniliselt märgitud “Koostas: Karin Mägi”. Kes teadupärast on vallavalitsuse järelevaleveosakonna juhataja.

2021. aasta kevadel ja suvel käsitleti Kompostiväljakul toimuvat koduvalt Viims Uudistes. Avalikkuseni jõudsid fotod ja videod, kus oli näha platsile kerkinud angaari ning sinna ilmselgelt hiljuti ladustatud prügi ning pakendijäätmeid.

Vallavalitsuse järelevalveametnikud tegid seepeale lõpuks AVTootmine OÜ-le ettekirjutuse ebaseaduslik angaar lammutada. Mingeid muid sanktsioone ega trahve ebaseadusliku jäätmekäitluse eest ei rakendatud.

Tänavu kevadel kerkis Kompostiväljakule viivale teele ette raudaed. Platsile aga tekkisid ikka ja jälle ehitusprahi ning pakendijäätmete kuhjad. 10. mai volikogu istungil ei soovinud vallavanem Lemetti olukorda Kompostiväljakul mitte kuidagi kommenteerida. Küll aga tunnistas volikogu võimuliidu liige Antoon van Rens (sotsid/Vali Viimsi), et probleem on olemas. Lisades, et tema on igal koalitsiooninõukogu istungil sellest rääkinud.

Nii ongi leidnud kinnitust, et võimuliit tegelikult teab väga hästi ebaseaduslikult jäätmekäitlusest Kompostiväljakul. Kuid ei soovi või ei suuda seda mitte kuidagi ohjata.

Võimuliidu vanad olijad (Reformierakond ja Isamaa) rääkisid möödunud oktoobri kohalike valimiste eel laia joonega endist kui keskkonna hoolsatest hoidjatest. Ning uued osapooled (Eesti 200 ja sotsid) lubasid muutusi ja rohkem rohelust. Ilmselgelt kaotavad praegu kõige rohkem oma nägu Kompostiväljakul toimuva tõttu võimuliidu uustulnukad Lauri Hussar, Atso Matsalu, Stig Rästa, Antoon van Rens ja Pille Petersoo.

Kompostiväljakul kolmandat aastat kestev haisev tegevus tuleb kiiremas korras lõpetada. Kas tänane võimuliit saab sellega hakkama?

Loe samal teemal:

VIDEO ja GALERII: mis toimub tänavu kevadel Kompostiväljakul?”

Viimsi Uudised

Jaga: