JUHTKIRI: Viimsi volikogu esimees ei tohiks olla hädavares

Viimsi Uudiste toimetus on juba mõnda aega sügava hämminguga jälginud volikogu esimehe juhtimisstiili.

Mujal IT-visionäärina tuntust kogunud Taavi Kotka on Viimsi volikogu esimehena jätnud kasutamata võimalused rakendada nii volikogu töös kui Viimsi külavanemate valimistel e-hääletusi. Aastapäevad tagasi hääletas ta põhimääruse vastavate muudatusettepanekute vastu.

Taavi Kotka pole 2,5 aasta jooksul suutnud tööle saada volikogu transpordi- ja heakorrakomisjoni. Uskumatu –  see komisjon pole pärast oma avaistungit enam mitte kordagi kokku tulnud ega asju arutanud. Kui opositsioon Kotkale seda piinlikku asjaolu jälle meelde tuletas, leidis ta, et ilmselt peaks transpordi- ja heakorrakomisjoni hoopiski likvideerima. Halloo, hr. Kotka, kas teie meelest on Viimsis kõik ühistranspordi ja heakorraga seotud küsimused juba lahendatud?!

Volikogu esimehena ületab Taavi Kotka sageli oma volitusi. Eriti reljeefselt tuli see esile tänavu kevadel Tammelaane detailplaneeringute aruteludes. Esmalt kasutas Kotka ära oma koosoleku juhi positsiooni 28. aprilli volikogu istungil, kus ta päevakorras ettenähtust sagedamini võttis sõna Märt Vooglaidi arendusprojekti toetuseks. Seejärel tagastas ta volikogu esimehena juuni alguses antud hääletuse suhtes esitatud külaseltside esindajate vaide. Väänates sellega nii seadust kui demokraatlikke protseduure.

Lisaks soovitas Kotka ülima küünilisusega vaide algatajatel pöörduda kohtusse. Viimsi Uudised küsib volikogu esimehelt, kas ta on valmis rahaliselt toetama vaide algatanutele kulukat kohtumenetlust?

Taavi Kotka on Viimsi volikogu juhtides käitunud opositsiooni suhtes sageli autoritaarselt ja arrogantselt. Volikogu esimees teeb tihti lubamatuid isiklikke märkusi opositsioonisaadikute aadressil. Aga neile, keda ta aeg- ajalt nimetab familiaarselt Siimuks või Märdiks, on ta varmalt valmis sõna andma. Hoolimata näiteks asjaolust, et vastava päevakorrapunkti arutelu on juba lõppenud.

Tõsisemad on olnud juhtumid, kus volikogu esimees teeb lihtsalt sohki. Jättes näiteks rahuldamata vallavanema valimistel protseduurireeglite rikkumise suhtes esitatud protesti.

Viimsi Uudised loodab, et Taavi Kotka võtab end kokku ning kasutab talle volikogu juhtimiseks jäänud aastat ja paari kuud senisest hoopis tasakaalustatumalt ja professionaalsemalt. Volikogu esimehe positsioon on selleks liiga oluline, et selle juhtimisstiil jääkski hädavareslikuks.

Tunnusfoto: Visual Hunt

Loe samal teemal:

„Taavi Kotka madallend reformierakondlaste ärihuvide läbisurumisel“

„Taavi Kotka väänab seadust Märt Vooglaidi kasuks“

„Ants Ermi avalik pöördumine Taavi Kotka poole“

Viimsi Uudised

Jaga: