REPLIIK: refid alustasid sinise kollaseks rääkimist

28. juunil avalikustas Reformierakonna Viimsi osakond oma nimekirja esikolmiku eelseisvateks kohalikeks valimisteks.

Nimekirja pannakse juhtima 2019. aasta alguses Viimsi vallavanemaks toodud pikaajaline ametnik Illar Lemetti, kes elab ise Raasiku vallas. Esialgu spetsialistist vallavanemana välja reklaamitud Lemetti astus peagi ka ametlikult Reformierakonna liikmeks. Ning alustas valla PR-mehe Martin Jaško toetusel koheselt maksumaksjate raha eest ülal peetavas Viimsi Teatajas enda valimiskampaaniat, mis on vormistatud vallavanema külaskäikudena erinevatesse Viimsi küladesse.

Asjaolu, et eelmistel valimistel refide nimekirja vedanud veteranpoliitik Siim Kallas on seekord end asetanud alles kolmandale positsioonile, räägib nii mõndagi. Kallase aastane tegutsemine vallavanemana lõppes kuulsusetult uue, kahekojalise kabineti ehitamisega vallamajja. Ning vägagi küsitava raamatukogu diili läbisurumise ja allkirjastamisega. Tegemata jäid nii suure suuga lubatud Tammede park, keskväljak kui purskkaev. Ilmselt peaks Kallas hakkama refide esinumbrina andma valijatele aru, miks nii palju lubatust on jäänud tegemata. Hoopis mugavam on kolmandal positsioonil olles aktiivsesse valimisvõitlusse ise mitte minna (küll juba parteis leidub reklaamimehi ja nännijagaid) ning loota, et nö vanast rasvast tulevad taas hääled koju.

Teisel positsioonil läheb refide nimekirjas valimistele Riina Aasma. Kes eelmisel suve hakul pälvis laiemat tähelepanu sellega, et võitis oma pere osaühinguga 2-aastase Haabneeme rannakohviku rendikonkursi. Kusjuures sellel osaühingul puudus hanketingimustes nõutud staaž ning ettevõttel oli märkimisväärne maksuvõlg.

Riina Aasma kommenteeris Postimehele refide seekordset programmi muuhulgas nõnda: „Reformierakonnast on Viimsis kujunemas erakond, kes seisab kõige jõulisemalt meie imepärase looduskeskkonna säilimise eest.”

No tule taevas appi! Reforemierakonna volikogu ning selle keskkonnakomisjoni liige Valdur Kahro on viimastel aastatel saanud juba kaks korda trahvi ebaseaduslikult merre ehitatud muulide eest ning see saaga pole veel lõppenud. Refide asendamatu asenedusliige Viimsi volikogus Märt Vooglaid on jõuliselt surunud läbi Tammelaane detailplaneeringut, mille kogukonna esindajad on kohtus vaidlustanud. Perekond Vooglaid ei soovi mereäärset metsa mitte säilitada, vaid teha sellest kinnisvaraarendus. Reformieraskonna nimekirjas kandiderinud Taivo Luik on aga Pringi küla servas jõuliselt raadanud esivanematelt päritud metsa, mille tulemusel on õgvendatud metsloomade liikumiseks vajalikku rohekoridori. Vallavanem Illar Lemetti aga hakkas Komposti kinnistul toimuvat ebaseaduslikku jäätmekäitlust piirama alles siis, kui volikogu opositsioon oli seda temalt aastajagu korduvalt nõudnud.

Kõik märgid näitavad, et kohalikud refid lähevad sügisestele valimistele taas lootuses, et valijatel on haugimälu. Ning et võimsa reklaamikampaaniaga (mida osaliselt tehakse Viimsi Tetajas maksumaksjate raha eest) on võimalik näidata tegelikkust hoopis teistsugusena.

On viimsilaste endi valik, kas nad lasevad refidel endale taas müstis pähe tõmmata.

Loe samal teemal:

VIDEOANALÜÜS: vaata kuidas refid 2017 valijatele mütsi pähe tõmbasid”

LUGEJAKIRI: palun lõpetage see porno!”  

ON, MIDA OODATA! Arupärimine Tammede pargi tegemata jätmise kohta”

Valdur Kahro Rohuneeme ranna kaitsjatest: külahullud”  

Riina Aasma ettevõte sai hoolimata 40 tuhande eurosest maksuvõlast Haabneeme rannakohviku opereerimisõigused”  

Viimsi Uudised

Jaga: