4 volikogu liiget esitasid vallavanemale arupärimise ekspressbusside puudumise kohta

Viimsi volikogu 21. septembri istungil andsid 4 volikogu liiget vallavanemale üle arupärimise seoses Viimsi ja Tallinna vahel ekspressbusside puudumisega.

Ants Erm, Raivo Kaare, Oliver Liidemann ja Ivo Rull soovivad Illar Lemettilt teada järgmist:

“Teie olete Viimsi vallavanemana ühtlasi ka Viimsis pikalt võimul olnud Reformierakonna liige. Teile teadmiseks, et juba 2013. aasta kohalike valimiste eel lubas Reformierakond viimsilastele järgmist:

“Ekspressbussid Viimsi keskusest ja poolsaare lääneosast Tallinna kesklinna. Äripindade ja töökohtade puudumise ja osalt koolikohtade vähesuse tõttu Viimsis sõidavad pea kõik tööealised ja osa kooliõpilasi igapäevaselt Tallinna ja tagasi, kulutades selleks palju väärtuslikku aega. Kiire ja efektiivne ühistransport linna on oluline väga paljudele. Vald sõlmiks ekspressbusside käikupanemiseks kokkuleppe TAK’i või mõne muu vedajaga.”

Juba 2017. aastal valmis Hendrikson & Ko poolt Viimsi liikuvuse uuring, mille üks soovitusi olid ekspressbusside sõitma panek Viimsi ja Tallinna vahel.

Eelnevast lähtuvalt on meil Teile järgmised küsimused:

  1. Mida Teie oma vallavanemaks oleku ajal olete teinud selleks, et Viimsi ja Tallinna vahel hakkaksid sõitma ekspressbussid?
  2. Miks pole Viimsi vallavalitsus, mille juhtimise juures on Reformierakond olnud viimased 6 aastat, suutnud koostöös Pirita linnaosavalitsusega ekspressbusside liine käivitada?

Vastust esitatud arupärimisele soovime nii kirjalikult kui suuliselt.”

Loe samal teemal:

Pirita tee liikluskoormus kasvab. Kas Viimsi vald paneb käima ekspressbussid?“

Loe, mida soovitab ekspert ummikute vähendamiseks

Viimsi Uudised

Jaga: