Eesti Ekspress lahkab Viimsi vallavõimu hämmastavat lahkust kohaliku arendaja vastu

Ajakirjanik Kaur Maran on 29. novembri Eesti Ekspressis avaldanud loo „Segadus vallas, manipuleeritud hääletus, lõputud kohtuvaidlused: suurärimees Märt Vooglaiu kinnisvaraarendus kütab kirgi“.

 

Tsiteerime antud lugu lubatud mahus.

„Neli aastat valminud detailplaneering kehtestati 2020. aasta 28. aprillil. Randvere ja Tammneeme külade mehed Märt Puust ja Andres Jaanus kaebasid selle otsuse juulikuus kohtusse. Esimesed kaks kohtuastet andsid õiguse Vooglaiule, riigikohus aga tühistas planeeringu kehtestamise otsuse, heites vallale ette nii külasid ühendava tee „teoreetilist“ teostatavust, rohealaga valesti ümber käimist ning menetlus- ja planeerimisnormi olulisi rikkumisi.

/—/

Otsus paneb valla aga keerulisse olukorda. Vooglaid on esimesed krundid juba maha müünud, rajanud ligipääsuteed ja muu taristu. Vahepeal oli krunt ümbritsetud ka piirdeaiaga. Lisaks toob Vooglaiu esindaja kirjavahetuses vallaga välja arendaja ja valla vahelise notariaalse lepingu, mille kohaselt kohustub vald väidetavalt infrastruktuuri rajamise eest vastutasuks detailplaneeringu kehtestama.”

Täismahus saab Eesti Ekpressis ilmunud uurimuslikku artiklit lugeda SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Eesti Ekspressi veebist.

Loe samal teemal:

REPLIIK: 11 kuud tagasi tühistas Riigikohus Tammelaane DP kehtestamise, aga vallavõim venitab jätkuvalt kohtuotsuse täitmisega”

ANDRES JAANUS ja MÄRT PUUST: vallavalitsus varjab Tammelaane kohta laekunud ettepanekuid”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

 Viimsi Uudised

Jaga: