GEENIUS: pakrotihalduri hinnangul Eviko võlausaldajatel raha loota pole

Ajakirjanik Martha-Beryl Grauberg on 12. aprillil portaalis Geenius avaldanud uudisloo “Eviko pankrotihaldur: tänastel ärkajatel pole enam erilist mõtet nõuet esitada”.

Lugu käsitlev Eviko võlausaldajate nimekirja uuendamist ning pankrotihaldur Indrek Lepsoo hinnguid võimalustele saada pankrotipesast hüvitisi. Nõudeid on esitanud 133 võlausaldajat kogusummas 8,4 miljonit eurot.

Tsiteerime Geeniuse lugu lubatud mahus:

“Lepsoo sõnul ei pruugi võlausaldajate arv olla lõplik. „Neid võlausaldajaid, kes veel ärkavad, tõenäoliselt tuleb veel,“ märkis Lepsoo. Täna üles astuvate võlausaldajate menetlusjärk saab aga pankrotimenetluses olema kolmas, mis tähendab, et nende nõuded saab rahuldada alles siis, kui on rahuldatud kõikide teiste tähtaegselt esitatud võlausaldajate nõuded. „Eesti keeles tähendab see, et nemad raha ei saa,“ selgitas Lepsoo. Seega ei ole pankrotihalduri sõnul tänastel ärkajatel enam erilist mõtet oma nõudeid Eviko vastu esitada.”

Täismahus saab Geeniuse uudist lugeda SIIT.

OÜ Viimsi Haldus on esitanud Eviko pakrotihaldurile nõude summas 424 954 eurot. Viimsi Uudiste hinnangul jääb valla haldusfirma sellest rahast ilma.

Tunnuspilt: Randvere kooli juurdeehituse rajamine 2023. aasta kevadel (Ruslan Dontsovi foto).

Loe samal teemal:

Eviko pakrotis, Viimsi Haldus jääb ilma ligi 425 000 eurost”

Ehitusleht: pakrotis Eviko Ehitusel varasid kohutustest 30 korda vähem”

Vallavanem distantseerub Randvere kooli juurdeehituse venimise ja kallinemise saagast”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: