KES VASTUTAB? Randvere kooli ujula ja juurdeehituse rajamine on oluliselt kallinenud

Viimsi vallavolikogu 12. septembri istungil vormistab võimuliit oma häälteenamusega tänavuse aasta IV lisaeelarve vastuvõtmise.

Kõige tähelepanuväärsem rida lisaeelarves on vallavalitsuse poolt oma reservfondist 100 000 euro laenamine vallaettevõttele Viimsi Haldus.

Lisaeelarve seletuskirjas märgitakse laenu põhjendusena järgmist: “Randvere kooli juurdeehituse lõpetamise finantseerimiseks seoses ehitajalt üle võetud lepingutest tulenevate kohustuste katmiseks kavandatakse eelarvesse laen Viimsi Haldus OÜ-le.”

On vastuoluline, et kui 4. septembril levitas volikogu liige Antoon van Rens (Vali Viimsi/sotsid) sotsiaalmeedias kuvatõmmist Randvere kooli juurdeehitusele väljastatud kasutusloast, siis 12. septembril otsustatakse täiendav 100 000-eurone rahasüst antud “juurdeehituse lõpetamise finantseerimiseks”.

Pole selge, kui kalliks lõppkokkuvõttes Randvere kooli ujula ja juurdeehituse maksumus kujuneb.

Algselt oli ehitustööde hinnaks 3,7 miljonit eurot.

Hoolimata ehitaja suutmatusest püsida töödega graafikus, tehti möödunud suvel ehitajale täiendav makse summas 553 828 eurot.

Tänavu kevadel algas ehitaja suhtes saneerimine. Suve lõpupoole ehitaja lahkus Randvere kooli ehitusobjektilt.

Tänavu suvel tehti ehitajatele täiendavad maksed summas 98 500 eurot. Enamuse sellest rahast said alltöövõtjad, kes seejärel lahkusid Randvere kooli objektilt töid lõpuni tegemata.

Lisades kuludele laenatava 100 000 eurot, on prognoositav Randvere kooli ujula ja juurdeehituse maksumus vähemalt 4,45 miljonit eurot. Välistada ei saa selle summa suurenemist.

Seega Viimsi valla võimetus oma lepingupartnerit adekvaatselt valida ning protsesse tõhusalt hallata on võtnud viimsilaste maksudest kogutud rahast algselt kokkulepitust täiendavalt vähemalt 750 000 eurot.

Kes vastutab?

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Randvere kooli ujula ehitajaga seotud kulukad vead”

 Jaak Sepp: Randvere kooli juurdeehitusest”

Randvere kooli juurdeehituse valmimise osas suur segadus”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: