Kolmas kallasraja videoreportaaž: Pringi

Käesoleval suvel tegid Ants Erm, Andres Jaanus ja Ivo Rull jalgratastel ning jalgsi lühimatku Viimsi poolsaare erinevatel kallasradadel.

Meeste viimane matk kulges mööda Pringi küla erinevaid kaldaid. Enamasti tuli liikuda mööda kaldakindlustusi või kõrkjaid ning kallasrada selle tavatähenduses eriti polnud.

Restoranist Paat sadakond meetrit Rohuneeme suunas asub Eesti suurim villa, mille kohta saab täpsemalt lugeda SIIT.  Just selle villa mereranna poolse klaasaia juures tekkis mõttevahetus, kust algab kallasraja piir.

Kallasrada peaks olema mererannast või kaldakindlustusest eraldi 10-meetrise laiusega maariba:

 

Restorani Paat juurest Viimsi vabaõhumuuseumi territooriumile suunduval kallasrajal võis näha nii karvaseid kui sulelisi:

 

Vabaõhumuuseumi külgneval rannikul oli kallasrajal liikumine lihtne ning võimalik oli vaadata mitmeid eksponaate:

 

Vabaõhumuuseumist Haabneeme suunas liikudes kallasrada sisuliselt lõppes, ent pisut kaugemal  terendav silutud teejupp kutsus edasi liikuma:

 

Enne Pringi sadamat asuva eksklusiivse eramurajooni kaldakindlustusest on kujundatud igati käidav kallasrada:

 

Pringi jahisadamast kuni Haabneeme piirini on  kallasrada raskesti läbitav eeskätt kõrkjate ning mudase kaldaääre tõttu:

 

Sellega on suviste kallasrajamatkade sari lõppenud. Mis saab edasi? Volikogu liikmed Ants Erm ja Ivo Rull kavatsevad eeloleval sügisel Viimsi poolsaare kallasraja läbitavuse teema tõstatada nii volikogus arupärimistega kui  esitada olukorra parandamiseks omapoolseid ettepanekuid vallavalitsusele.

Viimsi Uudised hoiab lugejaid ja vaatajaid arengutega kursis.

Loe samal teemal:

„Esimene kallasraja videoreportaaž: Randvere“

„Teine kallasraja videoreportaaž:Rohuneeme“

Viimsi Uudised

Jaga: