LUGEJAKIRI: EKRE pani idee pihta?

Pringi küla elanik I.K. saatis toimetusele kirja, milles kommenteerib EKRE valimiskampaaniat.

„Kuigi valimiskampaania alles algas, on EKRE juba sisuliselt pihta pannud Viimsi kogukondlaste valimisloosungi. Nemad korrutavad nüüd samuti, et armastavad Viimist. Aga see loosung oli juba eelmistel valimistel kasutusel Kogukondade Viimsil. EKRE üks lubadusi toona oli, et varastame poole vähem. Mina ütlen nüüd EKRE-le: ärge üldse varastage!“

Toimetuse kommentaar:

Vastab tõele, et Viimsi EKRE kasutab alates septembri algusest valimisloosungit „Meie armastame Viimsit!“. Valimisliit Kogukondada Viimsi otsustas tänavu augusti lõpus, et ka seekordsetel valimistele minnakse tunnuslausega Me❤Viimsit“. Sama tunnuslauset kasutas Kogukondade Viimsi ka oma 2017. aasta valimiskampaanias.

Kohalike omavalitsuste valimisseaduses on sätestatud, et konkureerivad parteid ja valimisliidud ei tohi kasutada eelmistel valimistel juba mõne teise valimisnimekirja poolt kasutatud või sarnast nime. Paraku ei reguleeri valimisseadus sarnaste tunnuslausete kasutamist.

Kogukondade Viimsit esinumber Ivo Rull möönis, et ideede laenamine on poliitilises kommunikatsioonis väga laialt levinud.

“Täitsa tore on tegelikult vaadata, kuidas nendel valimistel püüavad kõik parteid end justkui kogukonna eeskõnelejateks sättida. Paljud kasutavad nüüd samuti oma reklaamides südamekesi  ja armastust. Ja ikka täitsa  liigutuspisar tükkis silma, kui lugesin refide programmi – suur osa nende nüüdsetest lubadustest on kõik asjad, mille eest Kogukondade Viimsi on 4 aastat volikogus seisnud. Ning millest refid koos oma satelliitidega on hääletusteerulliga tuimalt üle sõitnud. EKRE-le aga soovin jõudu kampaaniaks!” märkis Rull.

Tunnusfoto: EKRE 2017. aasta üks valimislubadustest.

Viimsi Uudised

Jaga: