Möödunud aastal kesist tulu teeninud Viimsi Artiumi juht vahetus

TÄIENDATUD!

Käesoleva aasta alguses vahetas Viimsi Artiumi senise juhi Kristiina Reidolvi välja Andreas Väljamäe.

Avalikku konkurssi Viimsi Artiumile uue juhi leidmiseks eelnevalt ei korraldatud.

Andreas Väljamäe töötas viimati iduettevõtte Bisly Baltimaade müügijuhina ning vallavalitsuse veebis viidatakse, et seda valdkonda jääb ta arendama ka edaspidi. Väljamäe on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias laulmist ning kultuuriettevõtlust.

Kristiina Reidolv asus 2023. aasta sügisel õppima Helsingisse Aalto ülikooli Põhja- ja Baltimaade kultuurijuhtide kursusele “Business of Culture”.

„”Business of Culture” programm on väga hea võimalus luua kultuurialaseid kontakt- ja koostöövõrgustikke Põhjamaades ning täiendada oma juhtimisalaseid teadmisi püüeldes skandinaavialiku juhtimisstiili poole, mis põhineb humaansetel väärtustel,“ selgitas Reidolv Viimsi Uudistele.

Viimsi Artiumi majandusliku olukorra küsimus tõstatus möödunud aasta 4. detsembril toimunud eelarvekomisjoni istungil.

Komisjoni liige Anne Vahemäe (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) küsis, kui palju Artium ise jõuab teenida. Vallavalitsuse liige Evelin Vahenõmm vastas, et ilmselt tuleb Artiumi 2024. aasta eelarve kokkupanekul olla konservatiivsem. Vahenõmm ei osanud kommenteerida, miks Artiumi tulud 2023. aasta teises pooles ära langesid.

Artiumi nõukogu liige Jan Trei (Isamaa) lisas, et Artiumil on liiga vähe täituvust, müügitööga tuleb rohkem tegeleda ning ka kultuuriprogrammi tuleb ringi vaadata.

Jaanus Koni (Reformierakond) märkis, et laias laastus oli valla toetus 2023. aastal Artiumile sama suur kui kultuurikeskuse püsitulud.

Viimsi Artiumile on valla 2024. aasta eelarves planeeritud tegevustoetuseks 682 500 eurot. Antud summa on 5% suurem kui aastal 2023. valla poolt Artiumile eraldatud tegevustoetus.

***

Pärast käesoleva uudiste ilmumist saatis Kristiina Reidolv 5. jaanuaril lisakommentaari, millest avaldame olulise osa:

“Soovitaksin Teil pigem võrrelda Viimsi valla tegevustoetust Artiumile 2022. aastal 2023. aastaga – 2022. aastal oli see 800 000, mis meil oli tegevustoetuse mahuks kokku lepitud, ent 2023. aastal vähenes kahjuks suures mahus – kevadel kinnitati meile tegevustoetuseks 650 000 ning vähendamise põhjust kahjuks teada ei antud.

Tegevustoetus on mõeldud maja rendi (ehk ehitusega seotud pangalaenu), kommunaalide ja väikses osas ka personalikulude katteks, ilmselgelt kommunaalid on tänasel päeval kasvavas trendis ja rent on fikseeritud summas. Kõiki kulusid kokku tõmmates olime kahjuks tegevustoetuse vähendamise tõttu sunnitud suvel ka koondama osasid töötajaid.

Kultuuriprogrammiks pole meil aga kunagi valla toetust olnud ehk siis oleme pidanud kõik kultuurisündmused nullist ise rahastama ehk siis finantseerima neid omatuludest – Eesti ja välisfondidest, piletitulust ning sponsorlusest ja bartertehingutest jmt.

Seega omatulude teenimise kohustus on Artiumil olnud võrreldes teiste Eesti kultuuriorganisatsioonidega, kellel on majad ülal pidada, proportsionaalselt Eestis kõige suurem. Ja omatulu polnud meil 2023. aastal kindlasti mitte kesine.”

Loe samal teemal:

Artiumi tegevjuhina asub tööle Kristiina Reidolv

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: