Muugalased paljastasid Facebookis Pille Petersoo valimispopulismi

Viimsi vallavolikogu liige Pille Petersoo kandideerib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ridades Riigikokku, olles partei üldnimekirjas 26. kohal.

Oma kampaanias kasutab Pille Petersoo akiivselt Facebooki, kus ta on oma seinal käsitlenud ka Viimsi vallaga seotud teemasid.

17. jaanuaril tegi Petersoo postituse, milles kirjeldas oma hoolivust Muuga küla elanikuga kohtumisel, teemaks juba aastaid kergliiklusteeta ja valgustamata teelõik vahetult enne Maardu linna piiri.

Muuhulgas kirjutas Petersoo: „Rääkisime veel ühistranspordi korraldusega seotud muredest, aga eelkõige lubasin uurida, mis seis selle tänavavalgustusega on ja kuidas olukorda kohalikele elanikele turvalisemaks teha.”

See postitus on saanud Muuga küla elanike poolt Facebookis elavat vastukaja, millest toome järgevalt välja mõned olulisemad seisukohad.

Muuga külavanem Andrus Pihel: “Lugupeetud Pille Petersoo, Teie valimisliit on Viimsi vallas võimul ja Teie ise volikogu aseesimees. Koalitsioonilepingus, aasta tagasi, lubasite punktis “Teed ja liikuvus” luua vajalikud ühendused kergliiklusteede vahel ja tagada kõigi Viimsi poolsaare vallateede valgustamise. Muuga küla elanikud on aastaid sellest probleemist rääkinud nii Viimsi vallavalitsuse kui ka Maanteeametiga (nüüd Transpordiamet). Lahendust siiani pole. Soovitan rääkida abivallavanem Alar Mikuga, Tema teeb Teile päris kiiresti selgeks, et seda probleemi ei ole võimalik lahendada.”

Kasutaja Margus: “lõhnab nagu odav populism enne valimisi”

Andrus Pihel: “Austatud Pille Petersoo, Lisan Teile mälu värskendamiseks, et Viimsi valla 2022 a eelarve kinnitamisel (volikogu 10. koosseisu 4. istung, 18.01 2022 a.) tehti ettepanek “Muuga tee jalgratta- ja jalgtee ühendatud Maardu linna kergteede võrguga (2021)” täitmiseks ja pakuti ka katteallikat (250 000 €). Nimetatud istungi protokollis on kirjas, et Teie hääletasite selle ettepaneku VASTU.”

Kasutaja Kristo: “Loodan, et seda probleemi ei kasutata valimistel häälte saamiseks. See on igivana probleem, millele ei ole siiani keegi lahendust leidnud. See on ääretult ohtlik teelõik ja tõesti aja küsimus, millal keegi seal viga saab. Olen oma 3 lapsega kolimas sinna teelõigu lähedusse. Seetõttu võtan nüüd südame asjaks, et jälgida nüüd selle postituse ausust ja enne valimisi küsida kuhu see asi jõudnud on. Lihtsalt kuskilt uurida, et miks see teelõik selline on ja asi sinna paika jätta ei aita.”

Pille Petersoo: “ … no Riigikogu valimised on 40 päeva pärast, nii et enne seda ei tule sinna ei valgustus ega kergliiklustee, seda võin küll lubada

Järgmised KOV valimised on 2025. a sügisel, selleks ajaks on pilt juba selgem.”

 

Ivo Illison: „Muidugi ei tule kuna volikogus hääletasite selle vastu”

Väljavõte 18. jaanuaril 2022. aastal toimunud Viimsi vallavolikogu istungi protokollist:

Muudatusettepanek 13

Suurendada kulurida 155196 Teede soetusmaksumuses 250 000 euro võrra (seega kokku 1 585  000+250 000 = 1 835 000 eurot).

Antud lisaraha 250 000 eurot broneerida eelarvestrateegia Tabelis 9. Teedevõrgu tegevused ja oodatavad tulemused fikseeritud tulemuse „Muuga tee jalgratta- ja jalgtee ühendatud Maardu linna kergteede võrguga (2021)“ täitmiseks.

Katteallikas: Tõsta tulumaksu laekumise lähtuvalt Eesti Panga 21.detsembri 2021 prognoosist.

Valla eelarves on maksutulu kasvuks prognoositud 6,0%, Eesti Panga viimane täpsustatud prognoos on 6,8%.

OTSUS: 7 poolt, 11 vastu ja 0 erapooletu häälega muudatusettepanek tagasi lükatud (Poolt – Ilja Ban, Ants Erm, Kristel Menning, Tanel Ojang, Ivo Rull, Meelis Saluneem, Raimo Tann; Vastu  – Tanel Einaste, Lauri Hussar, Jaanus Koni, Atso Matsalu,  Pille Petersoo, Martin Reim, Raul-Stig Rästa, Aivar Sõerd, Jan Trei, Antoon Hubert Van Rens, Siiri Visnapuu). Üks Volikogu liige ei hääletanud.”

Tunnuspilt: aastaid renoveerimata teelõik Muuga külas enne Maardu piiri (kuvatõmmis Google Mapsist).

Loe samal teemal:

VALLA EELARVE: Kogukondade Viimsi soovib volikogu II aseesimehele makstava hüvitise suunata räppmuusika festivali algatamiseks”   

Ants Erm: Muuga kergliiklustee tuleb lõpuni ehitada” 

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

 

Jaga: