MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 4. osa

Kõige klassikalisem uusaastalubadus – võtan 5 kilo alla – oli mul tänavu juba 1. jaanuari hommikuks täidetud!

Mäletatavasti alustasin oktoobris trennimist eesmärgiga kaotada kevadeks 10 kilo. Seega teist samapalju tuleb mul järgmise viie kuuga nahavahelt veel välja saada.

Üks meie kunagine president kordas sageli ühe Vana-Rooma keisri mõttetera. Nüüd teab Eestis ilmselt iga põlvepikkune poisikenegi – mis tõi meid siia, ei vii meid enam edasi.

Antud mõttes lähtuvalt tõdesin, et ilmselt mul ei õnnestu oma treeningprotsessi esmaseid eduvalemeid üksnes kopeerides teha maikuuks soovitav tulemus. Mistõttu pean eesmärgini jõudmiseks hakkama trennima teistmoodi ning loogiline on lisada uuest aastast oma nädalakavva ka üks grupitreening.

Valisin sissejuhatuseks body balance’i. Mitte et paindlikkus mu tugevaim külg oleks, aga oma nõrkustega tulebki tegeleda. Ning varasemad kogemused selle treeningstiiliga tõotasid päris korralikku koormust.

MyFitness Viimsi klubis viib body balance’i treeninguid läbi teiste hulgas ka Ene Ottokar. Tema puhul on väga professionaalne, et erinevaid hajutusi ette näidates pakkus ta kohe välja nende sooritamise võimalused kolmes raskusastmes. Püüdsin hoolsalt teha kõige lihtsamaid variante, kuid ka nende puhul olin sunnitud aeg-ajalt viilima. Igatahes said lihased venituste ja painutustega koormusi, mida mu tüüpilised jõusaalis pungestamised ei paku. Ning hingamis- ja lõdvestamisharjutused tegid lisaks kehale ka hingele pai.

Muide, ma polnudki esimeses body balance’i treeningrühmas ainus mees, see teine pingutas kah kõigest väest!

Vanaviisi tuleb samuti jätkata

Oma tavapäraseid trenne jätkan samuti. Vahelduse mõttes käin aeg-ajalt MyFitness Pirita klubis, kus saalide liigendatus loob rohkem omaette harjutamise ruumi. Mõned sealsed jõumasinad ja trenazöörid on pisut teistmoodi kui Viimsis ning pakuvad võimalusi tavapärasest treeningrutiinist pisut irduda. Soovitan viimsilastele, kes õhtusel tipptunnil umbe minevat Pirita teed pidi kodu poole kulgevad, teha autos kügelemise asemel hoopis paaritunnine treeningpaus Pirital. Sealne klubi jääb kenasti nö õigele poole kätt ning Kloostrimetsa tee ääres on parkimine tasuta. Pärast trenni on väga mõnus mööda praktiliselt tühja Merivälja teed reipana koju sõita.

Püün iga kord kas Viimsis või Pirital trenni minnes teha tavapäraseid harjutusi mõnes uues kombinatsiooni või järjestuses. Tänavuse jaanuari käredas pakases pole olnud keeruline teha valik väljas liigutamise asemel spordiklubi kasuks. Aga end tundes tean juba ette, et esimeste mõnusate kevadilmade tulekul kisub vägisi värskes õhus liikuma. Ja kui saalitrennid peaksid selleks ajaks muutuma liiga rutiinseks, on siis väga raske end motiveerida klubisse minema.

Lühike kõrvalepõige toidulaua teemadele samuti. Aasta alguses on olnud pea igas meediakanalis juttu erinevatest dieetidest ning väga palju uut nendest lugudest paraku ei leidunud. Minu meelest võiksid meediamajad ajal karmil ja raskel leida kokkuhoiukohti just taoliset lugude treimise delegeerimisega tehisintellektile. Ise lihtsalt jätkan MyFitnessPal äpi toel nende soovituste järgmist, mis sain sügisel treener-toitumisnõustaja Cätlyn Toomerelt. Ja need toimivad😊

P.S. Palusin ChatGTP-l kirjutada ühe jõusaali teemalise nalja. Siit see tuleb!

– Miks jõusaalis käivad inimesed kunagi raamatut ei loe?

– Sest head lood algavad alati tühjalt lehelt, mitte tühjalt hantlilt!

Ivo Rull,

kehakultuuritegelane

Loe samal teemal:

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 1. osa”

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 2. osa”

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 3. osa” 

 Järgmine Ivo Rulli trenniblogi ilmub veebruaris.

Viimsi Uudised

Jaga: