Rahvaalgatus elude säästmiseks Randvere teel

Tammneeme elanik Jaak Sepp on koostanud rahvaalgatuse elude säästmiseks Randvere teel.

Rahvaalgatuse üleskutses on kirjas:

„Randvere teel Suurekivi tee ja Tiitsu tee vahelisel alal on juhtunud igal aastal mitmeid liiklusõnnetusi. Puruks on sõidetud teepiirded, tänavapostid, autod. Viimane traagiline sündmus leidis aset laupäeval, 30.01.2021 a., kui elu kaotas meie metsade suurim asukas – põder. Seda teed kasutavad sõidukitega oma igapäevatoimetusteks väga paljud inimesed. Kihutamisega seatakse iga päev ohtu liiklejad, loodusenautijad ning metsloomad. Ja kahjuks ei saa me kuidagi silmi sulgeda tõsiasja ees, et kevade saabudes toimuvad seal regulaarselt kiiruskatsed. Ainult ise saame muuta paremaks, turvalisemaks ja sõbralikumaks meid ümbritsevat keskkonda, olustikku ja igapäevaelu. Me ei pea iga kord teed ületades muretsema ei enda ega oma lähedaste pärast. Hea inimene, tee kõige suurem, üllam ja vahvam kingitus-kingi kellelegi elu, toeta piirkiiruse alandamist 70km/h Randvere teel.”

Rahvaalgatusele saab allkirju anda SIIN.

Varasemalt on Viimsi Uudiste küsimustele vastatates riigimaanteid haldav Transpordiamet teatanud, et ei pea vajalikuks Randvere teel Lubja ning Randvere vahelistel lõikudel piirkiiruse alandamist praeguselt 90 km/h piirkiirusele 70 km/h.

Sellel teelõigul piirkiiruse alandamise võimalusi ning muid kiirust talitsevate vahendite kasutamist arutati ka 9. veebruaril toimunud volikogu keskkonna- ja heakorrakomisjoni istungil. Komisjoni aseesimees Ivo Rull küsis, et kas oleks võimalik panna välja kiirust vähendama kutsuvad plakatid a’la Aiandi teel Vehema ja Nelgi teel vahelisel lõigul. Abivallavanem Margus Kruusmägi vastas, et seda teemat arutatakse ning ilmselt kevade poole võetakse ka midagi ette.

Tunnuspilt: Märt Puusti foto põdrast Randvere tee ääres.

Loe samal teemal:

“VIDEO! Piirkiiruse vähendamine põtrade kaitseks kütab kirgi”

Viimsi Uudised

Jaga: