Riigi poolt Kahrole 800 eurot trahvi, aga vald pidurdab ebaseaduslike muulide lammutamist

Eesti Päevaleht on avaldanud Vahur Kooritsa uudisloo „Viimsi vallavolinik sai ebaseadusliku sadama ehitamise eest 800 eurot trahvi“.

Artiklis tuuakse välja, et keskkonnaamet on väärteomenetluse tulemusena määranud Viimsi volikogu liikmele Valdur Kahrole (Reformierakond) 800 trahvi ranna või kalda kasutamise nõuete rikkumise eest.

 

Keskkonnaamet jätkab aga haldusmenetlust, mis on takerdunud refidest vallavõimu venitamise taha. Keskkonnaamet ei saa Kahro poolt Sääre tee 22 randa rajatud ebaseaduslike muulide lammutamist nõudva otsusega enne edasi minna, kui on selgunud Viimsi vallavalitsuse seisukoht selles küsimuses.

Loe täispikkuses Eesti Päevalehe uudislugu SIIT.

19. mail saatis vallavolikogu ja vallavalitsuse liikmetele märgukirja Rohuneeme elanik Maria Aasmäe, kes juhtis tähelepanu rasketehnikaga jätkuvalt toimuvale ehitustegevustele Sääre tee 22 kinnistul. Samal päeval Viimsilaste sotsiaalmeedigrupis tehtud postituses aga eitas vallavalitsuse ametlik sotsiaalmeediakonto Viimsi vald, et tegemist olevat ebaseadusliku ehitustegevusega.

22. mail toimub kogukonna rattamatk Rohuneeme ja Püünsi looduse kaitseks. Rattamatkal sõidetakse teiste poolsaare ajalooliste või aktuaalsete kohtade seas läbi ka Liivalahe rannast. Seal räägitakse Sääre tee 22 kinnistuga piireneval rannaalal ja meres toimunud ebaseaduslikust ehitustegevusest.

Tunnusfoto: ebaseaduslik muulide ehitus Sääre tee 22 rannas veebruaris 2020.

Loe samal teemal:

Kogukondade Viimsi esitas vallavanemale põhjaliku arupärimise Sääre tee 22 detailplaneeringu teemal”

Viimsi Uudised

Jaga: