Tule kogukonna rattamatkale Rohuneeme ja Püünsi looduse kaitseks

Laupäeval 22. mail toimub taas kogukonna rattamatk, sedapuhku Rohuneeme ja Püünsi teedel ning radadel.

Matka korraldab Viimsis tegutsev Kogukonna Klubi koostöös sõltumatu kogukonnaportaaliga Viimsi Uudised. Matkaga soovitakse juhtida tähelepanu nendele loodusväärtustele, mis vajavad Rohuneemes ja Püünsis hoidmist ning kaitset.

Matkal saab lisaks liikumisrõõmule kevadises looduses ka lühiülevaateid erinevatest rajale jäävatest huviväärsustest. Tutvustame nii põlist loodust kui sellesse erinevatel aegadel majadus- või militaartegevusega jäetud jälgi. Räägime ka arengutest, mis erinevaid paikkondi ohustavad.

Rattamatk algab 22. mail kl 12 Rohuneeme teel Pandju poolsaarest põhja suunas kulgevalt teelõigult.

Antud teelõigu äärde on võimalik soovi korral lahedalt parkida oma auto. Ohutuse tagamiseks jälgivad matkajad nii rattasõidul kui peatuspaikades omavahel 2-meetrise distantsi hoidmist.

Edasi kulgetakse ratastel Rohuneeme tippu Liivalahe supelranda, kus räägitakse kohalikus kogukonnas palju pahameelt tekitanud ranna sulgemise katsest – loe lähemalt siit. Järgmine peatuspaik on samuti rannaalal mõned kilomeetrid Kelvingi suunas, kuhu on soov püstitada justkui tervisespordikeskus – loe lähemalt siit.

Edasi viib tee Rohuneeme rändrahnu  (loe lähemalt siit) ja sealt kunagise Nõukogude armee tuumarakettide kompleksi varemete juurde.

Muuhulgas peatutakse ka Komposti väljaku väravate juures, mille taga toimuvad ebaseaduslikule jäätmekäitlusele viitavad tegevused  – loe lähemalt siit.

Metsaradade kaudu sõidetakse matka lõpp-punkti Viikjärve kaldal, kus räägitakse järve tänasest olukorrast ning sellega seotud erimeelsustest.

Matka pikkus on umbes 8 kilomeetrit ning see kestab ühes peatustega kokku ligikaudu 2,5 tundi. Oodatud on ka lastega pered, sõit toimub kas asfaldil või kõva pinnasega metsaradadel.

 

Matkast osavõtt on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine e-posti aadessil info@viimsiuudised.ee. Kuna turvalisuse tagamiseks seekord lõpupiknikku ei korraldata, palume igaühel sobilikud turgutavad joogid ning näksid ise kaasa võtta.

Tunnusfoto: Tammneeme külaseltsi juhatuse liige Andres Jaanus tutvustab 2019. septembris toimunud kogukonna rattamatkal Tammelaane DPga seonduvat.

Loe samal teemal:

MEENUTUS: Aasta tagasi toimus kogukondade rattamatk Tammneeme metsade kaitseks”

Viimsi Uudised

Jaga: