Sven Soomuste: lisaks minu ettevõttele on Muugatroni omanikuks Urmas Sõõrumaale kuuluv ettevõte

Pärast Viimsi Uudiste artikli „Muugatron ehk 8,5 hektarit arendusprojekti otse merre“ sotsiaalmeedias jagamist soovis teemat selgitada ettevõtja Sven Soomuste.

Viimsi volikogu keskkonna- ja heakorrakomisjoni aseesimees Ivo Rull saatis Sven Soomustele rea küsimusi, milles soovis infot nii detailplaneeringust huvitatud ettevõtete kui projekti mõjude kohta keskkonnale.

Alljärnevalt avaldame osa Sven Soomuste vastusest:

„Muugatronil on kaks omanikku, minule kuuluv ettevõte ja Urmas Sõõrumaale kuuluv ettevõte. Kogu info on ju Eestis avalik. Protsesse juhin mina, kes ma olen pikaajalise panganduse ja kinnisvara kogemusega. Mulle teadaolevalt ei ole Märt Vooglaid mitte kuidagi seotud Muugatroni planeeringuga. Suhtlus toimub planeeringu osakonna ja peamiselt planeerimisfirmaga ning korra või paar olen suhelnud ka Margus Kruusmägi’ga, keda tunnen samuti juba oma Hansapanga aegadest. Tõe huvides pean küll ütlema, et tunnen ka Märt Vooglaid’i hästi samuti veel Hansapanga aegadest ning olen ka temaga sel teemal rääkinud. Märdi seisukoht on olnud toetav peamiselt sel samal töökohtade puuduse põhjusel. Üleüldse tunnen ma muide päris paljusid inimesi nii Viimsi vallast, kui mujalt kuna Hansapank on lihtsalt selline organisatsioon, kes on 90-ndatel ja sajandi alguses kokku puutunud väga paljude Eesti inimestega.

Rohevõrgustiiku säilitamine toimub läbi selle, et rohevõrgustiku alale krunte ei planeerita. Mereala sai DP-sse kaasatud peaasjalikult kahel põhjusel. Esiteks see, et sinna oli teostatud kümmekond või rohkem aega tagasi mingit sorti uuring (peast praegu ei mäleta, mis täpselt), mille iseloom oli see, et võiks teoreetiliselt selle ala planeeringusse kaasata ning otsustasimegi seda teha, kusjuures see plaan on jätkuvalt teoreetiline. Teiseks tegi vald ettepaneku, et äkki võiks sellisel juhul tekkida sinna tulevikus ka mingi väikesadama laadne asi, mille siis samuti soovime planeeringus ette näha. Kas see reaalselt ka toimima hakkab või teoks saab on hetkel liiga vara öelda. Samuti ei oska kaasa rääkida hetkel mere täitmise tehnoloogia osas kuna see on liiga kauge tulevik.

Juurdepääs on planeeritud Tallina Sadamasse viivalt teelt. Oleme selles osas sadamaga suhelnud ja võimalikust sünergiast omavahel rääkinud.“

Ja veel:

„Me ei planeeri krunte rohevõrgustiku alale nii nagu on väidetud vaid Muuga sadama vahetusse naabrusesse, mis loob omakorda potentsiaalse sünergia sadamaga. Samuti saaks tehnopark olema täiendav pehmem tsoon sadamas asuvate tünnide, raudtee, müra jne ning Viimsi pool paiknevate teiste elurajoonide vahel. Oleme mõtlemas heli summutamisele jne. Kui palju krunte tuleb, kuidas nad täpselt paiknema hakkavad jne selgub alles töö käigus, kui oleme aru saanud, mis on võimalik ja ratsionaalne,“ kirjutab Soomuste.

Viimsi volikogu asendusliige Märt Vooglaid on ka varasemalt meedias eitanud oma seotust antud projektiga. Selle kohta saab täpsemalt lugeda Eesti Ekspressi ilmunud artiklist Miks Reform topib Märt Vooglaidu rahajagamiskohtadesse?“

Lion Investi omanik Sven Soomuste on keskendunud suurte kinnisvaraprojektide läbiviimise nõustamisele.

Tunnusfoto: Maa-ameti 3D kaardirakenduse vaade Muugatroni planeeringualale.

Loe samal teemal:

Muugatron ehk 8,5 hektarit arendusprojekti otse merre”

Viimsi Uudised

Jaga: