Viimsilased arutlevad: miks vallas algab suurpere neljandast lapsest?

Viimsilaste Facebooki grupis on kasutaja Eva-Liisa teinud postituse, mis tekitas arutelu suurpere definitsiooni eripärast Viimsi vallas.

Kasutaja Eva-Liisa: Viimsi vald otsustas suvel septembrist lasteaedade ja -hoidude kohatasusid tõsta. Otsust vastu võttes peeti suurpereks perekonda, kus on vähemalt kolm last. Nii nagu riiklikultki arvestus käib. Nüüd aga näen, Viimsi vallas enam Eesti riigiga sama süsteem ei kehti ja siin algab suurpere neljast lapsest. Kas tõesti on nii võimalik teha?

Kasutaja Liis: Viimsis on kogu aeg suurpere olnud alates 4 lapsest. Seda ei ole nüüd muudetud. Väga tobe tõesti…

Ja kusjuures kevadel,kui see uus lasteaiatasu teade välja tuli,siis arutleti,et miks Viimsis on nii. Tuli välja,et Viimsis on väga palju kolmelapselisi ja eks see üks kokkuhoiukoht ole. Viimsi valla enda esindaja vastas lakooniliselt lihtsalt nii:

Tere! Vastab sotsiaalosakonna esindaja: “Suurpere mõiste on igal omavalitsusel võimalik ise defineerida. Viimsi vald on otsustanud, et suurpere on pere, kus kasvab neli või enam alla 18 a. (kaasaarvatud) last.”

Kasutaja Merle: kust selline ametlik info, et otsust vastu võttes peeti suurpereks perekonda alates kolme lapsega? Viimsi vallas ikka 4 see arv, sest kolmelapselisi perekondi liialt palju läheb vallale liiga kulukaks!

Tunnuspilt: pexels.com

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: