REPLIIK: vanade refide õnnetu katse peita end uute varju

Reformierakonna reklaamisepad on nendeks valimisteks vändanud kampaaniaklipi, mis on väärt Jaan Tatika Nimelist Suurt Papist Kuldset Auraha.

Klipist võib näha, kuidas seltskond reformierakonna kandidaate vahetab vallavanema juhtimisel valgel autol (sic!) rehve. Ilmselgelt on selle klipi mõte pehmendada ülekutset vahetada tänavu oktoobris võimul juurest välja sellised legendaarsed Reformierakonna diilimeistrid nagu Siim Kallas, Märt Vooglaid ja Valdur Kahro.

Viimast pole (ei lastud?) seekord üldse refide nimekirjas. Kas seetõttu,  et Kahro suhtes toimub hetkel kriminaaluurimine Monica Luong Nõmme esitatud kuriteoteate alusel?

Siim Kallas on pandud hoolimata tema terviseprobleemidest refide esinumbriks. Talle kiiret kosumist soovides tuleb siiski meenutada, et just Kallase vallavanemaks oleku ajal langetati otsus jätta tegemata suure suuga lubatud Tammede park. Oleks hea, kui kodusel taastusravil viibiv refide esinumber leiaks siiski võimaluse vähemalt kirjalikult ja avalikult selgitada, miks valijaid peteti.

Märt Vooglaidi vägitegudest Viimsi vallas tuleks kirjutada eraldi raamat. Tema rolli refide nimekirjas on aga lühidalt ja vaimukalt kokku võtnud meemimeister Moomin Pappa (vt tunnuspilt).

Valge auto refide valimisklipis peab täitama sama rolli nagu valge kampsun Kristen Michali seljas, kui ta käis telestuudios silumas refide kilekotiraha skandaali.

Kas tõesti usuvad vanad Viimsi refid, et neil õnnestub selliste kampaaniatrikkidega viimsilased ära hämada?

Tunnuspilt: internetimeem (autor Moomin Pappa).

Loe samal teemal:

JUHTKIRI: oktoober on refivahetuskuu”

Viimsi Uudised

Jaga: