EESKUJUKS VIIMSILE: Tallinna uus võimuliit paneb kinni ajalehe “Pealinn”

Tallinnas toimunud võimupöörde tulemusel linna juhtima asunud Reformierakonna, sotside, Isamaa ja Eesti 200 võimuliit on langetanud otsuse sulgeda linnavalitsuse poolt üllitatud ajaleht “Pealinn”.

Igati kiiduväärt tegu, sest sellist võimulolijate propagandakanalit maksumaksjate raha eest pole tallinnlastele vaja.

Samas Viimsis, kus võimuliit on suuresti pealinnaga kattuv (vaid Isamaa kuulub hetkel depositsiooni) jätkub valla propagandalehe Viimsi Teataja väljaandmine maksumaksjate raha eest.

Iga aasta peavad viimsilased oma taskutest loovutama üle 150 tuhande euro, et vallavanem saaks lasta toota endast promolugusid, volikogu liige sokutada lehte tasuta sisuturundust oma eraärile või mõni abivallavanem esitada pooltõdesid.

Samas aga kui Tammneeme külamehed tahavad avaldada vallalehes artiklit oma küla arengutest, siis sellise loo “formaat” ei sobi. Lehes “ei ole ruumi” ka vallavalitsuse tegevust kriitiliselt käsitlevatele artiklitele. Viimati lükati tagasi jäätmejaama elumajade akende alla rajamise kava kritiseeriv kommentaar.

Viimsi Teataja senisel kujul väljaandmine tuleb lõpetada ning asendada praegune valla propagandaleht sisuka infobülletääniga.

Selline infobülletään võiks ilmuda kord kuus ning sisaldada vaid vallaelanikele olulist teavet, mitte vallajuhtide promo ja propagandat. Infobülletään võiks olla senisest propagandalehest oluliselt väiksema mahuga, mistõttu väheneks oluliselt ka maksumaksjate raha laristamine.

Tallinnas on kõik see võimalik. Millal hakkavad pealinnas võimul olevate erakondade Viimsi rakukesed järgima sama poliitikat ka valla tasandil?

Tunnuspilt: tehisintellekti genereeritud pilt propagandalehest (freepik.com).

Loe samal teemal:

JUHTKIRI: propagandalehe Viimsi Teataja senisel kujul väljaandmine tuleb lõpetada”

Praktik: Viimsi Teatajas ilmunud “kogemuslugu” on tegelikult sisuturundus”

Vallavanem eitab tsensuuri Viimsi Teatajas”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: