JUHTKIRI: viimsilased saavad vallavõimult suure raha eest mannetut teenust

Praegu Viimsi vallas võimul olijad (Reformierakond, Eesti 200,  Keskerakond, Vali Viimsi/sotsid) on majanduslikult iseend väga hästi kindlustanud.

Viimsi vallavanem triumfeerib Eesti omavalitustegelaste palkade TOPis 3. kohal.  Vallavalitsuse liikmed saavad 1000 – 1200 eurot igakuist esindustasu. Võimuliidu toiduahelates on hulk parteiliselt jagatavaid tasustatud kohti vallaettevõtete nõukogudes. Jõuludeks laekub vallamaja töötajatel kontole 13. palk.

Kuna Viimsis elavad Eesti keskmisest jõukamad inimesed, siis peaks vallavõim laekuvate maksutulude eest tagama siinsetele elanikele väga kvaliteetseid avalikke teenuseid. Paraku see reaalsuses alati niimoodi välja kukkunud ei ole.

Viimsi elanike rahuolu kohta adekvaatseid, sõltumatuid ja usaldusväärseid uuringuid teostatud pole. Viimati tehti vallaelanike rahulolu-uuring paar aastat tagasi veebipõhise küsitlusena. Osaleda sai igaüks kustahes maailma nurgast ja nii palju kordi, kui vähegi soovis. Nagu ikka nende vallavalitsuse enda tehtud või tellitud küsitlusetega on olnud.

Hoopis objektiivsem kriteerium, mis näitab vallaelanike suhtumist juhtide langetatud otsustesse, on toimuvate kohtuvaidluste hulk. Möödnud aastal oli vallal käsil 35 kohtumenetlust, mis kõik olid algatatud rahulolematute kodanike või ettevõtete poolt. Vald pidi aasta vältel kohtukuludena välja käima üle 45 tuhande euro.

Kuid vallavõimu käekiri otsuste langetamisel on jätkuvalt ülbe ja enesekeskne.

Nüüd on kohtusse jõudnud või jõudmas juba 100 tuhande või koguni 2 miljoni euro suurused nõuded valla vastu. Kuid vallavõimu käekiri otsuste langetamisel on jätkuvalt ülbe ja enesekeskne. Kord tahtetakse suruda jäätmejaama otse elumajade akende alla, siis jälle püstitada vallamaja vastas olevale rohealale betoonist ärihoone koos asfalteeritud parklaga. Pikalt lubatud Tammede pargi ühte serva on juba tehtud parkla, teise serva soovitakse teha kümnekonna eramajaga arendusala. Eesti Meremuuseum ei saa hakata Naissaarel taastama ajaloolist kaitsekompleksi, sest vallaisad tahavad millegipärast “sõbralikult” suruda koostöölepingusse hiiglaslikku leppetrahvi. Jalgpallihall pressitakse kohta, kuhu kus elanikud tunnevad end häirituna ning koolid jäävad kaugele. Ülikallile rendipinnale sokutatud raamatukogu ei suudeta isegi kevadel kütta nõnda, et ruumides saaks pikemalt ilma soojade riieteta viibida.

Mõnede ettevõtjate taotlused läbivad vallamaja kordirorid libedalt, teiste pabereid ei tahta enne mentlemagi hakata kui kohus on otsustanud, et seda siiski tuleb teha. Mis otse öeldes tähendab, et Viimsi vallavalitsus on seaduste peale lihtsalt vilistanud. Rääkimata hulga maksumaksjate raha kohtukuludeks raiskamisest. Taoliste kohtuvaidluste käigus on mõned kohalikud juhtivad refid hakanud lausa meedia vahendusel klaarima, kes neist on kõige suurem kommunist.

Vald on võtnud omale hiiglasliku laenukoorma, aga avalike teenuste (vesi, transport, haridus ja vaba aeg) hinnad tõusevad pidevalt. Nn kaasamisüritusi tehakse justkui linnukeste pärast, et saaks hiljem lüüa valla propagandalehes lokku – kogukond on kaasatud!

Lõpetuseks siiski positiivne tõdemus. Tänasel vallavõimul on aega toimetada veel 1,5 aastat. Seejärel saavad viimsilased anda nende tegevusele vahetut tagasisidet valimistel.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

Viimsi vallavalitsus kulutas möödunud aastal toimunud 35 kohtumenetluses üle 45 tuhande euro”

Viimsi vallavanema palk tõusis 6131-le eurole, esindustasu 1226-le eurole kuus”

REPLIIK: vaata, mille poolt hääletasid vähem betooni ja rohkem rohelust lubanud Petersoo ja van Rens”

Märt Vooglaid Äripäevas erakonnakaaslaste kohta: „Kommunistid sellised“”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

 

Jaga: