MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 5. osa

Väljas on veebruar ning MyFitnessi klubid on rahvast täis. Nüüd on mõistlik trenni minna kas varajasel pärastlõunal või õhtul hiljem, hoidumaks tipptundide saginast.

Samas on heameel näha, kui palju väga erinevas vanuses ning treenituse astmes viimsilasi käib oma tervise eest hoolt kandmas. Omamata ülevaadet statistikast võin oma ligi kümnendi pikkuse MyFitness Viimsi klubi külastamise kogemuse põhjal tõdeda, et siinses klubis trennijate trend on jõudsalt kasvav.

Ise hoian stabiilset joont, mida võib ka positiivseks rutiiniks nimetada. Ikka kolm-neli treeningut nädalas, ka oma kättevõidetud kaalu olen suutnud hoida. Tööde ja tegemiste kõrvalt on hetkel keeruline leida aega ja motivatsiooni järgmise taseme saavutamiseks, sestap rõõmustan tagasilöökide vältimise üle. Eks neid jo-jo kogemusi on mul piisavalt olnud, kui pärast esmast pingutust ja edu naasevad kilod kiirelt ning lisadega. Ning nende raskuse all kipub ka trennimotivatsioon põrandast läbi vajuma.

Korraks tekkis mõte, et ehk peaks proovima mõnd veelgi intensiivsemat grupitreeningut. Leidsin siiski, et minusugusel pensionieelikul on mõistlikum teha pigem vähem, aga mõtestatumalt. Seega on body balance’iga jätkamine mu kehale igati tasakaalustatud valik. Pigem üheksa korda keskmise koormusega toonust tõsta kui üks kord HIIT-i tehes end ribadeks tõmmata. Aga saan täiesti aru, et suuur hulk nooremaid ja ägedamaid klubilisi nii ei arva.

Pimedal ja külmal ajal valgusküllases ning rahvarohkes spordiklubis liigutamine pakub juba iseenesest küllaga postiivseid emotsioone. Nagu olen varasemaltki viidanud, on MyFitnessi täispaketiga liitunute absoluutne eelis võimalus valida treenimiseks kümneid erinevaid  kubisid Tallinnas (13), Tartus (3), Narvas (1) või Viljandis (1).

Külastasin veebruari alguses Viru keskuse My Fitnessi, kuhu erinevalt paljudest teistest Tallinna klubidest polnud ma varasemalt sattunud.

Vahepala Viru keskuses

Täiesti võimalik, et suur osa Viru keskuse igapäevastest külastajatest ei teagi, et hoone ülemistel korrustel asub moodne spordiklubi. Keskuse 4., 5. ja 6. korrusel (lisaks suvel avatud katuseterrassi ala) asuvasse spordikompleksi pääseb kas liftidega või läbi raamatupoe trepist üles astudes.

Viru klubi avarad saalid ning kolme ilmakaarde avanevad city vaated loovad suurlinliku miljöö. Jõumasinad, trenažöörid ja stuudiod on moodsad, erinevatele korrustele on liigendatud erinevad treeningutsoonid. On tõesti pisut teine kogemus teha tõmbeid sõudeergomeetril, millel saab minna standardselt kümneselt skaalalt raskustasemetega edasi. Või sättida pikema distantsi läbimisel oma mobiil sobiliku saate või filmiga silmade kõrgusele paigutatud spetsiaalsele hoidjale.

Mulle sobis eriti hästi võimalus minna pärast trenni joonelt korrus allpool asuvasse Rahva Raamatusse. Kus kohvikus kosutavat rüübet võttes sain lähemalt tutvuda mõnede huvipakkuvate teostega.

P.S.

Muide, olen viimase poole aasta vältel külastanud kuut erinevat MyFitnessi spordiklubi, aga nii hüva leili kui Viimsi klubi sügisel avatud uues saunas, mujal veel kogenud ei ole.

Ivo Rull, kehakultuuritegelane

Loe samal teemal:

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 1. osa”

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 2. osa”

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 3. osa” 

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 4. osa”

Järgmine Ivo Rulli trenniblogi ilmub märtsis.

Viimsi Uudised

Jaga: